3. Фулъм и Бербатов излъгаха „черните котки” с единствения си удар в мача (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българинът с цял мач и жълт картон, лондончани печелят с гол на роден в Македония швейцарец

Фулъм стартира с минимален успех новата кампания в английския елит, след като спечели с 1:0 визитата си на Съндърланд. Българският нападател на гостите Димитър Бербатов игра цял мач, но определено не записа най-силния си двубой с екипа на лондончани.

Иначе доста променения през лятото състав на Съндърланд започна силно двубоя и още във втората минута италианският национал Емануеле Джакерини стреля над вратата. Опитът на дошлия от Ювентус срещу 9 млн. евро халф бе последван и от още един неточен шут, дело на дебютанта Кабрал.

Като цяло, в началото на срещата хората на Паоло Ди Канио бяха по-дейни и това не се понрави на Димитър Бербатов.

След 30 „тихи” минути българинът призова съотборниците си за по-дълго владеене на топката, тъй като тя рядко стигаше до него, а още по-рядко той можеше да се радва на солидна подкрепа в предни позиции.

Минутка по-късно Митко спря в свой стил една изритана от вратаря топка край тъчлинията, но в краката му остро влезе едно от новите попълнения на „червените котки” – Ондрей Челюстка.

После Джакерини отново изпробва рефлекса на Стекеленбург, дошлият от Рома страж улови, а малко по-късно холандецът отрази блестящо и страховит удар на Челюстка от ъгъла на наказателното поле.

В последната минута на първата част Бербатов изведе елегантно с пета дошлия под наем от К.П.Р. Абел Таарабт и той бе фаулиран, но мароканецът реши да опита късмета си от свободния удар и шутът му спря в стената.

Така почивката дойде при нулево реми, а след нея Фулъм повиши оборотите и след едно балонно центриране на Берба се стигна до корнер.

От ъгловия Деймиън Дъф центрира към родения в Македония швейцарец Касами и той с глава отбеляза гол, а ударът му остана в статистиката като единственият точен за лондончани в мача - 1:0.

В заключителния четвърт час на срещата дойде и още една лоша новина за „котиджърс”, тъй като направилият силен мач Мартен Стекеленбург се контузи и бе принудително заменен.

В 85-ата минута пък Бербо получи жълт картон за оспорване на съдийско решение, след като му бе отсъден фаул в нападение, а в 90-ата резервата на „черните котки” Жи Вон-Донг бе оставен сам във вратарското поле, но не можа да стреля точно с глава и остави трите точки за Фулъм.