3. Фулъм надделя над Ливърпул в луд мач на "Крейвън Котидж" (видео)

Фулъм надделя над Ливърпул в луд мач на "Крейвън Котидж" (видео)

Двубоят на "Крейвън Котидж" бе изключително оспорван и предложи на зрителите множество положения, червен картон, три греди, както и съдийски грешки

Отборът на Фулъм спечели домакинството си на Ливърпул в последен мач от 14-ти кръг на английската Висша лига. Двата отбора създадоха куп положения и удариха общо три греди, но домакините бяха единствените, които успяха да отбележат на "Крейвън Котидж". Победния гол вкара Клинт Демпси при добавка след изстрел на Дани Мърфи.

Двубоят започна оспорвано и още в 6-та минута Фулъм създаде чиста ситуация пред вратата на гостите. Дембеле бе изведен от Браян Руиз очи в очи с Пепе Рейна, но стражът спечели битката, успявайки да избие напред.

Секунди по-късно Чарли Адам получи дълго подаване в наказателното поле на домакините и директно стреля от воле, но топката срещна тялото на противников защитник. Две минути по-късно Суарес се освободи по лявото крило на атаката на Пуул и подаде към Анди Керъл, който с едно докосване не успя да преодолее Марк Шварцер.

В 13-та минута отново Адам пробва реакциите на Шварцер от около 25 метра диагонално от вратата на Фулъм. В конкретната ситуация Шварцер внимаваше и въпреки лек рикошет в негов съотборник улови топката.

В 28-та минута удар на Джордън Хендерсън се отби в страничната греда на вратата на домакините. Натискът на „мърсисайдци” продължи, но до чисти ситуации не се стигаше. Гостите продължиха да демонстрират силата си да създават положения, но също така и да ги пропускат.

В 31-та минута Суарес от около 20 метра стреля покрай вратата. Секунди по-късно той от ъгъла на вратарското поле и аутлинията върна към Керъл, който обаче не успя да отправи точен удар към вратата на домакините. Уругваецът през по-голямата част от двубоя захранваше своите съотборници с добри пасове в и около наказателното поле на противника.

Още от началото на второто полувреме Ливърпул притисна противника си в неговото поле, а на моменти – в очертанията на пеналта. Суарес, Адам, Керъл и компания постоянно тормозеха защитниците на домакините, но до гол не се стигаше. Бранителите с помощта на Шварцер успяха да парират всички удари на Адам и Керъл по посока тяхната врата.

В 65-та минута Суарес в непривичната за него позиция на консуматор вкара за 1:0. За жалост на феновете на гостите попадението бе отменено поради засада, но на телевизионните повторения се видя, че Хангеланд покриваше Суарес. В ситуацията Енрике красиво копна топката и изведе Суарес зад отбраната на Фулъм, а уругваецът от своя страна по изключително красив начин преодоля Шварцер на ъгъла на вратарското поле и, падайки, вкара за 1:0.

След отменения гол атаките на футболистите на Кени Далглиш не секнаха, а Фулъм се отчете само с няколко удари на Дембеле и Боби Замора. В 72-та минута Джей Спиъринг бе изгонен с директен червен картон и остави играчите на Далглиш с човек по-малко. На Спиъринг бе даден шанс поради отсъствието на бразилеца Лукас Лейва. При момента на нарушението Спиъринг със сигурност игра с топката, хвърляйки се в краката на Дембеле, но главният рефер на срещата сякаш реши да усложни нещата за гостите, и изгони играча.

В 80-та минута след комбинация с Дембеле Клинт Демпси от границата на наказателното поле нацели горната греда зад Пепе Рейна. Секунди по-късно бившият футболист на „мърсисайдци” Рийзе проби по лявото крило и центрира ниско към Дембеле, който от точката за изпълнение на дузпа стреля в тялото на Рейна.

В 85-та минута Дани Мърфи успя да отправи диагонален удар от границата на пеналта на Пуул, след което Рейна не успя да улови и позволи на притичалият Демпси да отбележи. Така макар и малко нелогично домакините поведоха в резултата. Секунди преди отборът от западен Лондон да поведе Даунинг нацели и греда.

До края футболистите на Кинг Кени не успяха да стигнат до гол и Фулъм се поздрави с победата. След успеха Фулъм се намира на 13-то място в класирането с 15 точки, докато "мърсисайдци" се нареждат на 7-та позиция с актив от 23 т.