3. Гарет Бейл заблестя и в Реал Мадрид с хеттрик срещу Валядолид за 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уелсецът вкара три и даде паса за четвъртия гол в отсъствието на Роналдо, Реал е само на 3 точки зад лидера Барса

Реал Мадрид постигна с лекота победа с 4:0 у дома над Валядолид в 15-ия кръг на Ла Лига. Кристиано Роналдо отново не игра, но Гарет Бейл излезе на сцената и заблестя на „Сантяго Бернабеу” с хеттрик и асистенция за петия пореден шампионатен успех на „кралете”, които имат вече цели 24 гола в последните си 5 мача в Примера.

Реал вече събира 37 точки  исе доближи на само 3 от лидера Барселона, който е с 40 и мач по-малко. Атлетико Мадрид също има 40 точки след успеха с 2:0 над Елче като гост по-рано днес.

Валядолид нямаше победа като гост на Реал от 2000-та година и днес не таеше големи надежди, а от първия съдийски сигнал „белия балет” натика съперника в наказателното му поле.

Шаби Алонсо центрира на границата на малкото наказателно поле, но Серхио Рамос направи голям пропуск с глава в 3-ата минута. Ново центриране на Алонсо от пряк свободен удар бе избито с глава, но Ди Мария укроти кълбото и от воле нацели напречната греда след 6 минути игра.

Ди Мария правеше каквото си поиска на фланга, а Рамос още веднъж изпусна по невероятен начин с глава след добра комбинация между Алонси и Иско. Ди Мария с лекота проби отляво, но Бензема стреля от външната страна на мрежата. После французинът не овладя, но без да иска заложи топката за Ди Мария, но ударът бе право в ръцете на вратаря Марино.

В 25-ата минута Диего Лопес много рисковано лови дълъг пас с ръце, но останаха съмнения дали го направи в наказателното поле или извън него. Претенциите на гостите не бяха уважени.

Доминацията на Реал беше смазваща, но бензема изпусна пак, а Ди Мария от малък ъгъл не успя да преодолее Марино преди Рамос с глава да стреля неточно.

„Белите” най-сетне разпечатаха мрежата в 33-ата минута. Марсело изведе Ди Мария на фланга, острото му центриране беше избито от вратаря Марино, но Гарет Бейл с глава на празна врата вкара седмия си гол за сезона за 1:0.

Само 3 минути по-късно Бейл качи на главата на Бензема с перфектно центриране отдясно и французинът покачи на 2:0.

Чак в 38-ата минута Валядолид отправи едва първия си и то неточен удар към вратата на Лопес, за да покаже липсата на съпротивителни сили.

През втората част Реал свали оборотите, но продължи с лекота да мачка гостите.  В 61-ата минута Бейл пусна по крилото за Карвахал и той поднесе на Бензема за нов гол, но той не бе зачетен заради маркирана несъществуваща засада на Карвахал.

Интригата си отиде окончателно в 64-ата минута. Марсело получи от Бейл на фланга, Реуда не се справи и подари топката на Бейл, а 100-милионната покупка намери долния ъгъл за 3:0 с втория си гол.

Нова съмнителна засада спря Ди Мария, когато той изскочи очи в очи с вратаря след паск на Модрич, но отборът на Анчелоти значително свали темпото и доиграваше срещата.

Все пак след една контра Бейл оформи хеттрик и заслужи топката след мача. Корнер за Валядолид за секунди се превърна в бърза контра за Реал, Марсело бе изведен отляво, но той не стреля, а само пусна за Бейл на празна врата – 4:0 минута преди края и хеттрик за Гарет Бейл – негов първи с екипа на Реал.

Реал Мадрид - Валядолид 4:0