3. Гари Невил пак не победи, вече чупи анти-рекорди (ВИДЕО)

Гари Невил пак не победи, вече чупи анти-рекорди (ВИДЕО)

Валенсия не само, че остана без успех при Гари Невил, а едва се добра до точката срещу опашкар

Чакането на Гари Невил за първа победа в Примера като старши треньор на Валенсия продължи и този следобед. „Прилепите” успяха в 89-ата минута да се доберат до равенство 2:2 като домакини на Райо Валекано.

Точно в този мач се очакваше, че Гари ще има най-добрата възможност за пълния комплект точки, защото на „Местая” гостуваше отбора, който беше записал едва 4 точки в своите гостувания през сезона.

Въпреки това, домакините трябваше да треперят до последно. Минута преди изтичането на редовното време Пако Алкасер осигури равенството.

Гостите от Мадрид излизаха на два пъти напред в резултата. В 16-ата минута Йозабед засече великолепно от воле центриране отдясно и заби в далечния горен ъгъл.

Зрелищен гол отбеляза Алваро Негредо за 1:1 в 56-ата минута. Райо пропусна положение. При последвалата контраатака Валенсия изгуби топката, но Негредо я отне от защитник и малко след центъра прехвърли излезлия напред вратар за втория си гол този сезон.

Диего Йоренте възстанови аванса на Райо в 69-ата минута, когато засече центриране от корнер. И по всичко изглеждаше, че това е решаващият момент.

Но минута преди края Закария Бакали сви отляво за испанския национал Алкасер, който отблизо оформи крайното 2:2.

Равенството е четвъртото под ръководството на Гари Невил за първенство, а останалите две срещи завършиха със загуба. Прилепите не бяха завършвали наравно в пет поредни домакинства от 1969 г. насам.