3. Георги Давидов ще свири в младежката Шампионска лига

Георги Давидов ще свири в младежката Шампионска лига

Той ще ръководи срещата между Йелгава и МТК Будапеща

Българският съдия Георги Давидов получи назначение в  младежката Шампионска лига и в сряда ще ръководи реванша между Йелгава (Латвия) и МТК Будапеща (Унгария) от първия кръг в шампионския поток. Първата среща завърши с успех на унгарците в Будапеща с 3:0 и шансовете им да продължат да доста по-сериозни.

Мачът е на 5-и октомври (сряда) от 14.00 часа българско време на олимпийски център "Земгале" в Йелгава.

Помощници на Давидов ще бъдат Дениз Соколов и Мирослав Иванов, а съдийски наблюдател – Нериюс Дунаускас (Литва). Делегат на мача е Деспина Коксеноглу от Гърция, а четвъртият съдия е местен.

Швейцарска съдийска бригада ще ръководи срещата на Славия и Панатинайкос от същия турнир за юноши, която също ще се играе на 5-и този месец, но от 16.00 часа. "Белите" претърпяха тежка загуба с 0:8 в първия мач и сега ще трябва да се борят за честта си.

Главен съдия ще бъде Алесандро Дудич, а помощниците му също са швейцарци. Ален Хенигер и Ян Кьобели. Дудич е на 34 години, попадна във втора категория на реферите на УЕФА и е международен съдия едва от една година.

Делегат на мача на стадион Славия ще бъде Джони Ванспаувен (Белгия). Иво Андреев от София е четвърти съдия, а Костадин Гергинов – съдийски наблюдател.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)