3. Георги Пеев наказа Рубин Казан и върна интригата в Русия

Георги Пеев наказа Рубин Казан и върна интригата в Русия

Амкар изненада неприятно Рубин Казан, след като тимът от Перм победи с 2:1 своя противник. В герой за гостите се превърна българинът Георги Пеев, който се разписа в 65-ата минута на двубоя, а това бе трета поредна победа за Амкар след смяната на Димитър Димитров - Херо с Рашид Рахимов.

Амкар Перм изненада неприятно с 2:1 домакините от Рубин Казан. В герой за гостите се превърна българинът Георги Пеев, който се разписа в 65-ата минута на двубоя, а това бе трета поредна победа за Амкар след смяната на Димитър Димитров - Херо с Рашид Рахимов. В същото време Рубин допусна едва четвърта загуба за сезона.

Любопитното е, че българин вкарва именно на Рубин – отборът, прочул се у нас с фалшивия си интерес към четиримата футболисти на Левски - Дарко Тасевски, Зе Соареш, Живко Миланов и Юсеф Рабех.

Още в началото на мача домакините упражниха натиск и притиснаха играчите на Амкар в тяхната половина. В 3-ата минута голмайсторът на Рубин Бухров пропусна много чисто положение, но малко по-късно
Алехандро Домингес откри резултата. Аржентинецът се разписа от пряк свободен удар, а вина за попадението има и вратарят на гостите Усмински. Натискът на тима от Казан продължи, но изненадващо Амкар стигна до равенство при първата си реална възможност.

Предраг Сикимич стреля мощно след пас на Кушев и от 23 метра направи безпомощен Рижиков.
Сръбският нападател дори можеше да изведе гостите напред, но в края на полувремето негов силен удар премина на сантиметри над вратата.

Второто полувреме отново започна с превъзходство на тима от Казан. В 56-ата минута Домингес опита да прехвърли Усмински от центъра, но със сетни усилия вратарят успя да избие. Амкар пък разчиташе на бързи контраактаки и центрирания от статични положения. Именно след едно наглед безобидно центриране няколко защитници на Рубин не се ориентираха добре в наказателното поле, Георги Пеев овладя топката и технично я насочи в мрежата за 1:2.

В състава на Амкар 90 минути записаха и Захари Сираков и Мартин Кушев. В класирането "червено-черните" вече имат 27 точки и дишат по-леко. Рубин води с 47 точки, а след него са отборите на Спартак с 40, ЦСКА (Москва) с 39, Локомотив с 38 и Зенит с 37.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1