3. Германия постигна с лекота класика над Чехия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Германия постигна с лекота класика над Чехия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Победата дойде след два гола на Мюлер и един на Кроос

Германия се наложи с класическото 3:0 над Чехия в квалификационен мач от група С за Мондиал 2018. Без особено усилие домакините стигнаха до трите точки, като точни бяха Тони Кроос (49`) и Томас Мюлер на два пъти (13`; 65`). Загубата на Чехия можеше да бъде с много по-голям резултат, но домакините направиха редица пропуски, а и вратарят Вацлик показа завиден рефлекс в не една ситуация.

Германия направи отлично първо полувреме, в което обаче успя да отбележи само един гол, въпреки абсолютната доминация и множеството чисти положения пред вратата на гостите.

В 12-ата минута Хумелс спря опасна атака на чехите, а при организираната бърза контра Мюлер откри резултата. Гьотце получи отдясно и пусна кълбото към Йозил, той леко отклони за Мюлер, който стреля между бранител и вратаря за 1:0.

Гьотце бе намерен в наказателното поле, пое топката, но бе застигнат от бранител и върна към Дракслер, той финтира играч на Чехия и стреля към далечния ъгъл ляв, но малко не му достигна да удвои.

Вацлик се намеси добре при удар извън пеналта на Мюлер, а в 31-ата отново вратарят на чехите трябваше да се намесва след шут от непосредствена близост на Гьотце.

Домакините започнаха отлично второто полувреме, като в 49-ата минута увеличиха аванса си. Кимих пусна по земя за Кроос, който с техничен шут в долния ляв ъгъл не остави шансове на Вацлик.

Най-чистото положение пред чехите се откри в 63-ата минута, когато Дочкал отправи опасен удар към вратата на Нойер, но стражът без колебание успя да изчисти в корнер.

В 65-ата Томас Мюлер вкара втория си гол в двубоя, след пас на Йонас Хектор, и окончателно сложи точка на спора.

До края на срещата домакините имаха няколко възможности да вкарат нов гол, но без успех.

В добавеното време чехите стигнаха до гол, който обаче не бе зачетен заради съмнителна засада.