3. Героят Фалкао: Уникален момент за Порто!

Героят Фалкао: Уникален момент за Порто!

Нападателят подчерта, че този успех е дело на характера и качествата на целия тим на Порто

Колумбийският голаджия Фалкао, който донесе трофея от Лига Европа на Порто с прекрасния си удар с глава в края на първото полувреме за 1:0, изрази радостта си от победата и трудно намираше думи да опише как се чувства.

„Аз съм много, много щастлив в този уникален момент. Искам да благодаря специално на всичките си съотборници. Искам да благодаря и на Бог, че ни даде този шанс”, каза Фалкао броени минути след края на финала между неговия Порто и другия португалски тим Спортинг Брага.

Въпреки че е звездата на „драконите” със своите невероятни 17 попадения в турнира на Лига Европа тази година, нападателят подчерта, че този успех е дело на характера и качествата на целия тим на Порто.

25-годишният Фалкао счупи рекорда на Юрген Клинсман за най-много голове в едно издание на турнира още на полуфинала с Виляреал, когато той задмина досегашното най-добро постижение на германеца – 15 гола.