3. Гингам поряза Бербо и Монако с човек по-малко

Гингам поряза Бербо и Монако с човек по-малко

„Монегаските” загубиха като гости с 0:1

Монако допусна сериозна грешка при гостуването си на Гингам в двубой от 24-ия кръг на Лига 1. „Монегаските” допуснаха загуба с 0:1 и по този начин изпуснаха възможността да се настанят в топ 4, въпреки че от 22-ата минута Гингам трябваше да играе с човек по-малко заради директен червен картон на Мустафа Диало. Нападателят Димитър Бербатов започна като титуляр срещата и остана на терена до последния съдийски сигнал.

С това поражение отборът на старши треньора Леонардо Жардим прекъсна серията си от осем мача без допуснат гол във френското първенство.

В първите минути на мача домакините бяха по-активният тим на терена и на няколко пъти застрашиха вратата на Даниел Субашич. Най-чистото положение в началото обаче бе за гостите. В 18-ата минута далечен удар на Ферейра Караско срещна гредата.

В 22-ата минута Гинган остана с човек по-малко, след като Диало влезе грубо в глезена на Жереми Тулалан и получи директен червен картон.

Изненадващо в началото на второто полувреме домакините откриха резултата. Клаудио Бовю напредна в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията и Дориан Левек я засече в мрежата.

Монако заема петото място в класирането с 40 точки, на точка зад четвъртия Сент Етиен. Гингам се изкачи на десетото място с 32 точки.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)