3. ГЛЪТКА ВЪЗДУХ: Реал Мадрид обърна Уеска и пак е пред Барса (ВИДЕО)

ГЛЪТКА ВЪЗДУХ: Реал Мадрид обърна Уеска и пак е пред Барса (ВИДЕО)

Защитникът Рафаел Варан вкара двата гола за обрата срещу последния

Реал (Мадрид) беше на път да допусне грандиозна издънка в Испания. Тимът на Зинедин Зидан измъкна драматична победа с 2:1 срещу последния Уеска в мач от 22-ия кръг на Ла Лига. По този начин столичани взеха глътка въздух след издънката срещу Леванте в миналия кръг и отново са пред Барселона в класирането. Реал е втори с 43 точки, на три пред каталунците, но на седем зад лидера Атлетико Мадрид, който е изиграл две срещи по-малко.

В герой за столичани се превърна защитникът Рафаел Варан. Той отбеляза и двете попадения за обрата, който гостите сътвориха. Победното попадение падна само шест минути преди края на редовното време.

Изненадващо, срещата започна с два прекрасни шанса за домакините. Още в 4-ата минута Оказаки бе намерен в наказателното поле, но от близка дистанция не успя да намери очертанията на вратата. Малко след това и Рафаел Мир бе оставен на сантиметри от гола. Ударът на нападателя обаче опъна външната страна на мрежата.

Реал реагира с прекрасна възможност на Винисиус. В 25-ата минута бразилецът проби по крилото и сам срещу вратаря на домакините опита да го прехвърли. Топката обаче мина встрани от вратата, а освен това крилото бе и в положение на засада. Малко след това Карим Бензема стреля много опасно границата на наказателното поле и измъчи до краен предел вратаря на домакините Алваро.

Още не беше изминала и една минута от началото на второто полувреме, когато Микел Рико получи много трудна топка в наказателното поле, но успя някак да стреля. Ударът му прехвърли Тибо Куртоа, но кацна върху напречната греда и излезе в аут.

След само няколко секунди домакините организираха страхотна контраатака. Оказаки подаде към Галан, който отправи изстрел от границата на наказателното поле. Топката се отби във вътрешната част на страничния стълб и влезе в мрежата - 1:0.

Последва нова бърза контра на Уеска и пак завършващият изстрел се отби в напречната греда, този път обаче топката не се озова в мрежата. Реал изравни в 55-ата минуа. Карим Бензема изпълни пряк свободен удар, изстрелът му се отби в напречната греда, а при добавката  Варан вкара с глава.

В 77-ата минута "кралския клуб" пропиля страхотна възможност чрез Карим Бензема. От съвсем близо французинът стреля гърдите на противниковия страж. Реал направи пълен обрат в срещата малко преди края на редовното време. Кроос центрира от пряк свободен удар, Каземиро стреля с глава, Фернандес отрази, но топката се озова в Рафаел Варан, който на празна врата я засече и вкара втория си гол в срещата.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1