3. Гол и асистенция на Ибрахимович съкрушиха Челси насред Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол и асистенция на Ибрахимович съкрушиха Челси насред Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

ПСЖ е четвъртият 1/4-финалист в Шампионската лига след успех като гост на Челси с 2:1 (4:2)

ПСЖ успя да отстрани Челси за втора поредна година в 1/8-финалите на Шампионската лига след победа в Лондон с 2:1.  С основен принос за успеха на французите бе Златан Ибрахимович, който вкара победното попадение, а по-рано асистира за първия гол в мача, дело на Рабио.  Това бе първа победа на ПСЖ на английска земя.

Двубоят започна  динамично, като още във 2-ата минута Диего Коща можеше да открие резултата, но ударът му бе спасен. ПСЖ пък отговори с прекрасна атака в 5-ата минута, когато Анхел ди Мария бе изведен в наказателното поле и чукна топката покрай плонжа на вратаря, но в последния момент Бранислав Иванович изчисти пред голлинията. Миг след това гостите стигнаха  до гол на Златан Ибрахимович, който обаче бе правилно отменен заради засада.

Последваха силни минути за френския тим и логичното се случи в 16-ата минута, когато Ибрахимович намери в малкия пеналт Рабио, който откри резултата, пращайки топката в мрежата.

След гола Челси опита да се върне в двубоя и в 27-ата минута Диего Коща получи пред наказателното поле, финтира Тиаго Силва и с прецизен удар отбеляза за 1:1. С изравнителното попадение настроението на „Стамфорд Бридж” се върна и домакините създадоха няколко опасни атаки, които обаче не се оказаха успешни, и двата отбора се оттеглиха на почивка при равенство.

Втората част започна с натиск на Челси. В 60-ата минута обаче домакините останаха без голмайстора си Диего Коща, който напусна терена контузен. Въпреки това в 65-ата минута "сините" бяха много близо до гол, но Кевин Трап с две невероятни спасявания опази вратата си след удари на Вилиан и Азар.

В 67-ата минута дойде звездният миг на Ибрахимович, след като ПСЖ организира  контраатака. Ди Мария бе изведен отляво по страхотен начин и центрира за Ибрахимович в наказателното поле, където шведът стреля прецизно и реши изхода от мача с втори гол за своя отбор.

Този гол уби интригата в двубоя, тъй като Челси вече трябваше да отбележи цели 3 попадения, за да обърне нещата в своя полза. Ситуацията стана още по-неприятна за англичаните в 77-ата минута, когато и Едер Азар се контузи.

В крайна сметка Пари Сен Жермен заслужи успеха си и продължава на 1/4-финал, като отново отстранява Челси. Двaтa тима се срещнаха за трети пореден сезон и французите вече два пъти поред отстраняват своя съперник, който триумфира при първата битка през 2014 година, тогава на фаза 1/4-финал.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)