3. Гол на Хумелс още в 13-ата минута прати Германия на полуфиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол на Хумелс още в 13-ата минута прати Германия на полуфиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бундестима очаква Бразилия или Колумбия на 1/2-финала

Германия стана първият полуфиналист на Мондиал 2014 след минимален успех с 1:0 над Франция. Бундестима си осигури успеха с гол на Матс Хумелс още в 13-ата минута, след което "заключи" вратата си и умело съхрани крехкия си аванс.

"Петлите" имаха повече положения в мача, но убийствената ефективност на Германия им донесе победата.

Преди началото на двубоя двата отбора се обединиха около каузата на ФИФА против расизма във футбола. Двамата капитани - Юго Лорис и Филип Лаам - казаха по няколко думи в подкрепа на изкореняването на расизма от футбола.

След първия съдийски сигнал обаче двата отбора се впуснаха в люта битка. Германците успяха нанесат своя удар в началото и да запазят аванса си до края на срещата. В 13-ата минута, след центриране на Тони Кроос от фаул, Матс Хумелс се пребори с Варан и с глава отбеляза изключително ефектно попадение.

"Петлите" не спряха да търсят изравнителен гол до края на срещата, но Мануел Нойер отчая всеки един от френските играчи. Антоан Гризман и Карим Бензема имаха най-чистите положения през първата част, но и двете свършиха с победа на германския страж.

През втората част Дидие Дешан се опита да направи промени, пускайки Лоик Реми и Оливие Жиру, но и двамата останаха незабележими. За Бундестима на терена се появи Андре Шурле на мястото на Мирослав Клозе, който отново не успя да отбележи 16-ия си гол на световни футболни финали, с който да изпревари бразилеца Роналдо и еднолично да излезе начело на голмайсторската класация.

Точно Шурле изпусна най-чистото положение за Германия през второто полувреме. След светкавична контраатака, останал сам срещу Лорис, Шурле стреля право във вратаря на Франция.

В последните секунди "Петлите" пропуснаха поредната си възможност за изравнителен гол, като опасен удар на Бензема отново бе спасен от Нойер.

На 1/2-финалите Германия очаква победителя от южноамериканския сблъсък между Бразилия и Колумбия.