3. Гол от засада помогна на Палас да обърне Милуол във ФА Къп (ВИДЕО)

Гол от засада помогна на Палас да обърне Милуол във ФА Къп (ВИДЕО)

Хъдърсфийлд шокира Бърнли, вижте резултатите от изиграните до момента мачове

Кристъл Палас спечели с 2:1 гостуването си на Млуол и се класира за 1/16- финалите от ФА Къп.

Тичът от Чемпиъншип поведе в 17-ата минута, когато Беник Афобе бе точен за 1:0. През втората част обаче гостите от Лондон обърнаха развоя на двубоя в своя полза. Малко след началото на второто полувреме Майкъл Олис върна Палас в двубоя. Повторенията показаха, че преди попадението има засада на Матета, която не бе маркирана, а на стадиона няма ВАР. В 58-ата минута Жан-Филип Матета вкара победното попадение, с което прати Кристъл Палас напред в турнира.

По същото време Хъдърсфийлд, който се намира на шесто място в Чемпиъншип, елиминира борещия се за оцеляване във Висшата лига тим на Премиър лийг Бърнли след обрат 2:1.

Джей Родригес даде аванс на домакините в 28-ата минута, когато засече с глава центриране на Ашли Уестууд. С късни голове през втората част "териерите" поднесоха първата изненада в третия кръг на надпреварата. Джош Корома изравни в 74-тата минута, след като получи топката след прекрасно центриране на Томас и простреля Поуп. Матю Пиърсън донесе обрата три минути преди края, засичайки с глава центриране от корнер.