3. Голова фиеста и нови три точки за Байерн в Германия

Голова фиеста и нови три точки за Байерн в Германия

Левандовски с хеттрик и две асистенции, Рурското дерби остана без победител, Фрайбург и Вердер направиха голов спектакъл със седем попадения

Байерн Мюнхен разгроми с 6:0 гостуващия Аугсбург в двубой от 26-ия кръг на елита в Германия. В герой за пореден път се превърна Роберт Левандовски, като полякът оформи хеттрик и се отчете още с две асистенции.

Головото шоу на „Алианц Арена” започна в 17-ата минута, когато Левандовски бе точен след асистенция на Алкантра. В 36-ата полякът подаде на Мюлер, който удвои преднината на своя тим.

След почивката Байерн вкара още четири безответни гола на борещия се за оцеляване Аугсбург.

Отново Левандовски бе точен в 55-ата, а седем по-късно асистира на Алкантра за 4:0.

В рамките на минута Левандовски оформи своя хеттрик, а Мюлер дожави още един към своя актив. В 79-ата полякът покачи на 5:0, а колегата му в атака оформи крайното 6:0 секунди по-късно.

Байерн е абсолютен лидер в класирането с 65 точки, на 13 от втория Лайпциг.

Голов екшън се разрази и на двубоя на Фрайбург с Вердер, който тимът от Бремен спечели с 5:2. Крузе (21`) и Делейни (45+2`)  бяха точни за гостите преди почивката, а малко след подновяването на играта през втората част отново Делейни показа точен мерник и направи преднината на Вердер класическа.

В 64-ата Петерсен зарадва феновете на стадион „Шварцвалд” и върна донякъде надеждите на домакините поне за частичен обрат,  но седем минути по-късно Бартелс покачи на 1:4. Грифо вкара за Фрайбург в 77-ата, а Делейни оформи своя хеттрик в 85-ата за крайното 2:5.

Вторият в класирането Лайпциг не срещна никаква съпротива срещу загубилия шансове за оцеляване Дармщат и спечели домакинския си мач с категоричното 4:0. Кейта даде преднина на домакините в 12-ата минута на „Ред Бул Арена”, като аванса се запази непроменен до почивката.

През втората част паднаха нови три гола, като точни бяха Форсберг (67`), Орбан (79`) и отново Кейта (80`).

Дармщат доигра мача с 10 човека, след като Сиригу получи втори жълт картон в 72-ата и бе изгонен.

С гол в добавеното време Хамбургер спечели важни три точки в битката за оцеляване в Германия. Футболистите на Маркос Гисдол спечелиха трудно с 2:1 у дома срещу 6-ия в класирането Кьолн.

Николай Мюлер откри в 13-ата минута, но Мило Йоич изравни 12 по-късно. В добавеното време на мача Холтби вкара ценния гол, който донесе трите точки на Хамбургер.

В друг двубой от кръга Шалке и Борусия Дортмунд разделиха точките в Рурското дерби на кръга. Обамеянг откри резултата на „Велтинс Арена” в 53-ата, а Керер спаси точката за Шалке в 77-ата. Дортмунд пропусна да се върне в челната тройка, след като вчера бе изместен от третата позиция от Хофенхайам, който спечели с 3:1 гостуването си на Херта.

От 19:30 часа Айнтрахт приема Борусия М`Гладбах.

18:30 Байер Леверкузен - Волфсбург

ВИДЕО ОТ ИГРАНИТЕ СРЕЩИ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1