3. Голова фиеста в синьо на "Стамфорд Бридж", 5:0 за Челси срещу жалкия Блекбърн

Голова фиеста в синьо на "Стамфорд Бридж", 5:0 за Челси срещу жалкия Блекбърн

"Сините" лидери във Висшата лига след голове на Лампард (2), Дрогба, Есиен и Живе (автогол)

Лондонският Челси на Карло Анчелоти разнищи тима на Блекбърн Роувърс в среща от 10-ия кръг на английската Висша лига. Феновете на „Стамфорд Бридж” видяха изключителна игра от своите любимци и 5 безответни гола.

През целия мач на терена имаше само един отбор – този на домакините. Възпитаниците на Сам Алърдайс не знаеха къде се намират като едва след петия гол в своята мрежа погледнаха към вратата на Петър Чех.

През седмицата Челси вкара четири на закъсалия Атлетико (Мадрид), а днес бе точен пет пъти във вратата на Пол Робинсън.

След забележителния успех Челси е лидер в шампионата с 24 точки, докато Блекбърн са 15-и с 10.

Първото попадение в срещата падна след 20 минути игра. Никола Анелка проби по левия фланг, центрира в наказателното поле, където пред погледа на Дидие Дрогба защитникът на Блекбърн Гаел Живе насочи топката в собствената си мрежа.

До края на първите 45 минути тимът на Анчелоти се смили над този на Сам Алърдайс и нови голове не паднаха.

В 48-ата минута Дрогба центрира остро пред голлинията, Якобсен изчисти „коженото кълбо”, но то попадна на крака на Франк Лампард и той реализира за 2:0.

4 минути по-късно националът на Гана Микаел Есиен направи забележителен рейд и с хубав шут от около 30 метра за трети път преодоля Робинсън. В 59-ата минута Алан Уайли отсъди дузпа за нарушение на Нелсън срещу Дрогба, а Лмпард бе точен за 4:0 от бялата точка.

„Сините” обаче не спряха до тук. В 63-ата минута Михаел Балак центрира от ъглов удар, Дрогба се извиси във въздуха и с глава вкара за 5:0.

Отличен мач за Челси изигра Джо Коул и под бурните аплодисменти на „Стамфорд Бридж” в 77-ата минута напусна терена, заменен от Даниел Стъридж.

До края не се случи нищо запомнящо се и Челси прибави нови три точки към актива си.

ЧЕЛСИ – БЛЕКБЪРН 5:0

(1:0) Живе 20’ (авт.)
(2:0) Лампард 48’
(3:0) Есиен 52’
(4:0) Лампард 59’ (д.)
(5:0) Дрогба 64’

Челси: Чех; Иванович, Карвальо (67’ Брума), Тери; Белети (61’ Ферара); Есиен, Балак, Лампард, Дж. Коул (77’ Стъридж); Анелка, Дрогба

Блекбърн: Робинсън; Якобсен (60’ Салгадо), Олсон, Нелсон, Гиве; Андрюс, Н’Зонзи, Педерсен (69' Хойле), Емертън; Диуф, Робертс (53’ Калинич)

Жълти картони: Педерсен (Б)
Стадион: „Стамфорд Бридж”, Лондон, 40 836 зрители
Съдия: Алан Уайли

Страхотен гол на Мбапе поведе Реал към успех над Селта (ВИДЕО)

"Белия балет" спечели гостуването си във Виго с 2:1

Лацио си заби автогол в края и поднесе трите точки на Юве ((ВИДЕО)

Лациалите играха с човек по-малко 75 минути, но не издържаха в самия край

Оярсабал донесе успеха на Реал Сосиедад срещу Жирона (ВИДЕО)

Испанският национал вкара единствения гол преди почивката

Байерн разби Щутгарт след четири гола след почивката (ВИДЕО)

Баварците не се церемониха със своя опонент

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0