3. Господ е руснак: ЦСКА Москва е на осминафинал в Шампионската лига след трилър (видео)

Руснаците от последни станаха втори и изпревариха с виза за следващия кръг Трабзонспор и Лил, които се самоубиха с 0:0

ЦСКА Москва е големият печеливш от група В на Шампионската лига. Господ е Руснак или Армеец, биха извикали вероятно в огромната страна, след като повече от сензационно "червените" се класираха за осминафиналите на турнира, макар че преди последните мачове от кръга заемаха четвъртото място в подреждането.

Не и без аристократичната помощ на Интер тази вечер на „Джузепе Меаца“, ЦСКА спечели с 2:1 над италианците и ненадейно изпревари Лил и Трабзонспор, и то с гол в последните минути на мача.

Във Франция пък двата тима се самоубиха с нулево равенство, от което най-губещ в крайна сметка е тимът на Лил, който излиза от евротурнирите, а турският тим, започнал перфектно кампанията с победа именно над Интер в Милано, отива да играе през пролетта в Лига Европа. На стад "Метропол" французите изпуснаха една дузина голови положения и само могат да съжаляват, че не надиграха с няколко гола разлика съперника си.

У дома Интер започна срещата с ясното съзнание, че отборът все пак е първи в класирането в групата и няма как да бъде достигнат, което означава, че той няма да търси победа на всяка цена. Именно затова старши треньорът на тима Клаудио Раниери заложи и на футболисти, които по-рядко намират участие сред титулярния състав.

През първата част на мача и двата отбора имаха по две-три добри възможности. За ЦСКА Думбия и Вагнер Лав имаха хубави изяви, но и при двата случая защитата на Интер и Лука Кастелаци се справиха, докато при положенията на „нерадзурите“ Габулов хвана удари на Коутиньо и Милито, а пък Санети имаше добра възможност, но стреля встрани от вратата.

Второто полувреме обаче започна взривно. В 50-ата минута ЦСКА поведе след прекрасна комбинация. Березукций подаде към нахлузилия интересна шапка Вагнер Лав, който подаде много хитро извеждащ пас към Думбия и котдивоарецът отбеляза с плътен удар сам срещу Кастелаци.

Не мина и минута обаче и Интер изравни. След изпълнение на корнер Ранокия се извиси над всички от няколко метра. Габулов изби, но Камбиасо веднага добави кълбото във вратата – 1:1.

След гола обаче „армейците“ не се отказаха да търсят пак гол и играеха сърцато. След 60-ата минута ЦСКА определено започна да играе на преса и да се стреми да отнема максимално бързо топката от съперника.

До 87-ата минута и двата отбора не създадоха кой знае какви опасности, макар че руснаците далеч повече търсеха гола, което бе нормално предвид развитието на двубоя между Лил и Трабзонспор във Франция.

Така се стигна и до фееричната 87-ма минута на срещата. Тогава Цауня центрира от корнер и Вася Березуцкий намери идеално топката с глава, за да даде невероятно ценната победа на руснаците, които минути по-късно ликуваха.

В другия мач от групата Лил и Трабзонспор направиха самоубийствено 0:0. Французите обаче изпуснаха над 10 чисти голови положения и само могат да съжаляват, че не само няма да са в осминафиналите на Лигата, но и ще гледат по телевизията Лига Европа.

В най-големия длъжник за Лил се превърна Джо Коул, който изпусна няколко чисти положения, а в едно от тях при двама съотборници наблизо реши да не подаде.

Интер - ЦСКА 1:2 (0:0)
0:1 Думбия, 50'
1:1 Камбиасо, 51'
1:2 В. Березуцкий, 86'

Интер: Кастелаци, Нагатомо, Ранокия, Самуел, Киву (Калдирола, 46), Фараони, Санетти, Камбиасо, Оби (Алварес, 69), Коутиньо (Сарате, 46), Милито;

ЦСКА: Габулов, Набабкин, В. Березуцкий, Игнашевич, А. Березуцкий, Секу (Алдонин, 77), Шемберас (Цауня, 77), Мамаев, Дзагоев, Вагнер Лав, Думбия (Щенников, 90+2).

Жълти картони: Калдирола, 65 (Интер), Шемберас, 22. Мамаев, 63. Набабкин, 69 (ЦСКА);

Рефер: Фернандес Борбалан (Испания);

Проблемите за Алаба продължават

Дейвид Алаба няма да се възстанови от контузията си в коляното до януари

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите