3. Гранада помете Майорка, Молина с хеттрик (ВИДЕО)

Гранада помете Майорка, Молина с хеттрик (ВИДЕО)

Тимът от Андалусия избяга на шест точки от опасната зона

Гранада разби с 4:1 Майорка в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. Три попадения за домакините реализира Хорхе Молина, още едно добави Антонио Пуертас. За гина на Луис Гарсия точен бе Даниел Родригес.

Домакините откриха резултата в 20-ата минута, когато отнеха в средата на терена след трешка на гостите, Луис Суарес напредна с топката, след което пусна хитро вляво към Хорхе Молина, а той изненада вратаря с удар в близкия ъгъл за 1:0.

Радостта на играчите на Роберт Морено обаче трая само няколко минути и в 24-ата Хауме Коста цевнрира, а Даниел Родригес засече топката във вратата за 1:1.

Гранада стигна до второ попадение в 63-ата минута, когато отбраната на Майорка не се ориентира добре при центриране отляво и топката стигна до Хорхе Молина, който я прати в мрежата за втори път.

Майорка пропусна добра възможност да изравни резултата в последната минута, когято резервата Фернандо Ниньо прати топката над вратата. В ответната атака Хорхе Молина оформи своя хеттрик след бърза контраатака и сложи точка на спора в този двубой.

Последното попадение дойде дълбоко в добавеното време, когато центриране отдясно бе засечено от Антонио Пуертас в мрежата на Рейна - 4:1.

С този си успех Гранада събра 19 точки и избяха на шест от зоната на изпадащите. Тимът от Андалусия заема 15-о място, а Майорка има 20 пункта и е с позици по-напред.

Гюндоган за Барса: Изпълних своята детска мечта

"Беше трудно, но в същото време и страхотно преживяване"