3. Гръцка драма остави Арсенал на второ място в групата (+ВИДЕО)

Гръцка драма остави Арсенал на второ място в групата (+ВИДЕО)

Олимпиакос обърна "топчиите" за 2:1, Монпелие и Шалке направиха 1:1

Арсенал  загуби от Олимпиакос с 1:2 като гост и завърши на второ място в Група “B” на Шампионската лига. В другия мач Монпелие спря Шалке с реми 1:1 във Франция, но „миньорите” завършиха като лидер.

В крайното класиране Арсенал завърши с 10 точки зад лидера Шалке с 12. Олимпиакос е с 9 и отива в Лига Европа, френският шампион отпада от евротурнирите с две точки.

В Гърция домакините направиха пълен обрат срещу лондончани през втората част.

Арсен Венгер заложи на много експериментален състав, знаейки, че Арсенал вече си осигури участие в осминафиналите. Той пусна като титуляри Мийд, Коклен, Окслейд-Чембърлейн и Шамак, а голямото си завръщане на прави излекуваният Томаш Росицки.

Гръцкият шампион играеше с повече стръв, а Арсенал дебнеше повече на контри.

Окс центрира за Шамак след 16 минути, той добре свали за Рамзи, но уелсецът не успя да стреля добре от чиста позиция.

Счежни на два пъти се отличи с добри прояви, а и на двата тима липсваше финалния пас въпреки доброто развитие на атаките.

Една от многото бързи контри най-после доведе до гол в края на първата част. Жервиньо получи пред пеналта, добре нахлу, стигна аутлинията, но когато всички чакаха остро центриране, той хитро настъпи топката и върна за напълно свободния Росицки, който от 12-13 метра простреля вратаря англичанина Рой Керъл на гръцката врата за 0:1 в 38-ата минута.

Олимпиакос можеше веднага да върне гола, но Счежни умело изби с една ръка добро центриране на Машадо.

На почивката Аршавин замени голмайстора Росицки.

Иначе играта продължи в руслото от първата част – повече владеене за Олимпиакос с много изсипани топки и бързи контри за Арсенал.

Сърбинът Фейса изпусна отличен шанс след пас на Абдун, а на другата врата Керъл спаси удар на Аршавин.

Олимпиакос се добра до изравнителен гол в 64-ата минута. Абдун прати далечен пас напред, Машадо отклони с глава, а Янис Маниатис на задната греда засече за 1:1.

От тук насетне последва мощен гръцки натиск, който доведе до нов гол след по-малко от 10 минути.

Само две минути след влизането си на терена Константинос Митроглу пое пред наказателното поле на Арсенал, залъга, че ще подава, спря си топката и с чудесен удар в далечния долен ъгъл оформи крайното 2:1 за Олимпиакос.

В другия мач от групата Монпелие и Шалке направиха 1:1 във Франция.

Мачът бе много приятен за гледане с атакуваща и разкрепостена игра от двете страни.

Теему Пуки направи голям пропуск в 25-ата минута, когато Дракслер му достави чудесен пас, но топката отскочи неприятно от терена и финландецът не успя да вкара.

Бързата игра не доведе до гол до почивката въпреки по-опасните положения за Шалке при липсата на Клаас Ян Хунтелаар в атаката.

Ерера беше сам на празна врата в 52-ата минута, но Хьоведес го натисна и японецът Учида изби неубедителния му удар от голлинията на гостите.

4 минути по-късно „кралскосините” ликуваха. Метцелдер скочи най-високо, върна с глава успоредно на голлинията и там Хьоведес на задната греда с плонж се разписа за 0:1.

Преднината обаче издържа само три минути. Муние центрира, Емануел Ерера засече, Метцелдер изби от голлинията, но Ерера от втори опит опъна мрежата за 1:1 с първото си попадение в Шампионска лига.
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)