3. „Гражданите” биха КПР пред погледа на Моуриньо, Тевес и Манчини влязоха в историята (видео)

Английският шампион Манчестър Сити спечели с 3:1 домакинството си срещу лондончани

Английският шампион Манчестър Сити записа втора победа във Висшата лига, след като спечели с 3:1 домакинството си срещу КПР от третия кръг на първенството.

„Гражданите” започнаха устремно срещата на „Етихад”, която бе под номер 100 за техния мениджър Роберто Манчини, като поведоха в резултата веднага след изтичането на първия четвърт час игра. Тогава полузащитникът Яя Туре се възползва от хаоса в отбраната на гостите след изпълнение на корнер и отблизо не сгреши за 1:0.

След попадението „небесносините”, от чиито редици отсъстваше контузеният аржентински герой за тях в предишния сблъсък с КПР – Серхио Агуеро, продължиха да натискат, но до почивката не можаха да стигнат до ново попадение.

Веднага след паузата сънародникът на Кун Агуеро – Пабло Забалета, нацели гредата след пас на Силва, а в 59-ата минута „обръчите” изненадващо изравниха.

Това стана след гол на Боби Замора, който се разписа след добавка, но буквално в ответната атака Сити отново взе аванс. Попадение номер 200 за „гражданите” под ръководството на Роберто Манчини вкара босненецът Един Джеко, който оползотвори пас на Тевес и реализира за 2:1.

Самият аржентинец оформи крайното 3:1 в последната минута на срещата, след опит за удар на Джеко, нанизвайки своя 50-и гол за клуба във Висшата лига и излизайки като едноличен лидер по този показател.

Това бе четвърто попадение за аржентинеца в също толкова срещи от началото на сезона, а с постигната 62-ра победа начело на клуба в 100 мача Роберто Манчини се изравни със своя колега сър Алекс Фъргюсън по коефициент на полезно действие.

Лидер в тази класация пък е Жозе Моуриньо, който изгледа от трибуните срещата, а след нея гостите от Лондон останаха с едва една точка в своя актив, след три изиграни мача.