3. "Гражданите" изпратиха Уест Хем към Чемпиъншип и са все по-близо до участие в Шампионската лига (видео)

Играчите на Роберто Манчини не сбъркаха в домакинството си на "чуковете"

Отборът на Манчестър Сити се затвърди сред първите четири отбора в английската Висша лига, след като се наложи в домакинството си на Уест Хем в последния мач от 35-ия кръг на Премиършип. „Гражданите” спечелиха срещата на „Ийстландс” с 2:1, а поражението остави „чуковете” на последната позиция в подреждането, като три кръга преди края на сезона играчите на Аврам Грант са основен фаворит за изпадане.

През първото полувреме домакините от Манчестър Сити имаха повече ситуации от своя съперник и логично на почивката водеха в резултата с 2:1. Марио Балотели и Гарет Бари получиха възможността да открият резултата още преди да са изтекли първите пет минути на двубоя, но ударите на двамата футболисти на „гражданите” не попаднаха в очертанията на вратата и гостите запазиха мрежата си „суха”.

В 10-ата минута обаче Робърт Грийн и играчите пред него нямаха шанс и вече губеха в резултата. Найджъл Де Йонг отправи хубав удар от дъгата на наказателното поле и пращайки неспасяемо кълбото в десния ъгъл на Робърт Грийн, изведе тима си с гол напред. Точно когато изтичаше първият четвърт час преднината на „гражданите” бе удвоена. Основна заслуга за това имаше Пабло Сабалета, който се разписа и с попадението си утвърди по-добрата игра на своя тим от началото на мача.

До почивката „чуковете” намалиха резултата на 2:1 чрез гол на Демба Ба, който отбеляза от границата на вратарското поле и по този начин върна своя тим в мача.

През втората част също имаше интересни моменти пред двамата вратари, а най-чистата възможност през вторите 45 минути бе пред вратата на гостите. Тя дойде малко след като изтече час игра на „Ийстландс”. Давид Силва се озова зад отбраната на Уест Хем и излезе очи в очи с Грийн, но се забави, след което намери Марио Балотели. Ударът на нападателя на Манчестър Сити от около десетина метра обаче бе блокиран пред самата голлиния и така преднината на „гражданите” от един гол се запази.

До последния съдийски сигнал Уест Хем така и не се добра до равенството и записа поражение, което го остави на дъното на класирането. След загубата „чуковете” имат актив от 32 точки и са на три от 17-ата позиция, която в момента заема Блекпул. Манчестър Сити пък се утвърди на четвъртото място и почти сигурно ще играе в Шампионската лига през следващия сезон. Играчите на Роберто Манчини са с 62 точки, на седем пред петия Ливърпул, като до края на шампионата остават три кръга.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1