3. "Гражданите" опитаха да вземат своето на "Гудисън Парк", но си тръгнаха с наведени глави (видео)

Нюкасъл надви Бирмингам у дома, Уест Хем продължава да затъва

Намиращият се във великолепна форма в последните седмици тим на Евертън изигра поредния си силен мач през настоящия сезон. В двубой от 36-ия кръг на английската Висша лига „карамелите” се наложиха с 2:1 над Манчестър Сити. Срещата бе играна на „Гудисън Парк” и бе изпълнена с доста интересни моменти и положения пред двете врати.

Мачът бе вълнуващ още от самото начало. Лиън Озмън можеше да открие още във втората минути, но ударът на полузащитника на домакините не намери целта. „Гражданите” отвърнаха с пропуски на Давид Силва и Патрик Виера преди да е изтекъл първият четвърт час.

Резултатът бе открит в 28-ата минута, когато Силва изведе Яя Туре на чиста позиция, а халфът на „гражданите”с хубав удар преодоля Тим Хауърд, давайки преднина на тима си. До края на първата част Евертън не можа да изравни и почивката дойде при минимален аванс за гостите.

През второто полувреме „карамелите” играха доста по-силно от съперника си, а усилията на играчите на Дейвид Мойс бяха възнаградени в 65-ата минута, когато бранителят Силван Дистен, който се бе включил при центриране в наказателното поле на съперника, с глава засече брилянтно топката, а Джо Харт не изби хубаво и кълбото влетя в мрежата му.

Пълният обрат бе факт в 72-ата минута, когато дойде моментът на Лиън Озмън. Фил Невил центрира по великолепен начин топката, която попадна на главата на Озмън. Полузащитникът засече блестящо кълбото и не остави шанс на Джо Харт, правейки резултата 2:1.

До края на двубоя Манчестър Сити опита да достигне до равенството, но след няколко пропуска това не стана. Най-чистото положение бе пропиляно от Джеймс Милнър. Англичанинът стреля към Тим Хауърд и след рикошет в тялото на футболист на „карамелите” топката можеше да влезе в мрежата на домакините, но кълбото прелетя на сантиметри над напречната греда, излизайки в корнер.

След успеха Евертън вече има 51 точки и е на 7-ата позиция. Манчестър Сити остава четвърти с 62 и ще се бори за запазването на това място.

В друг двубой от кръга Нюкасъл надигра с 2:1 Бирмингам. Срещата бе на „Сейнт Джеймсис Парк”, а поражението остави гостите в борбата за оцеляване.

В 36-ата минута Бирмингам остана с човек по-малко на терена. Лиъм Риджуел бе изгонен, а „свраките” получиха възможността да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Амеоби и след като не сбърка, Нюкасъл вече водеше в резултата. До края на първото полувреме дойдоха и останалите две попадения в срещата. Преднината на домакините бе удвоена в 43-ата минута от Тейлър, а секунди преди последния съдийски сигнал за първата част Лий Бойер намали на 2:1.

След победата Нюкасъл вече е 10-ти с 44 точки и няма как да изпадне от елита на Англия. Бирмингам е с 39, на четири от 18-ия Блекпул, който е и с мач по-малко.

Уест Хем пък остана на дъното, след като в днешния си домакински мач не успя да победи Блекбърн Роувърс. Срещата завърши при равенство 1:1, а след ремито „чуковете” продължават да бъдат основен фаворит за изпадане.

Робъртс откри за гостите в 12-ата минута на двубоя, а крайното 1:1 оформи Хитцелшпергер в 78-ата.

Така Уест Хем остава последен и има 33 точки и е на 3 от 17-ия Уигън. Блекбърн е 15-ти с 39.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1