3. "Гражданите" завършиха сезона на третото място и влязоха в групите на Шампионската лига (видео)

Тимът на Роберто Манчини надви Болтън на "Рийбок Стейдиъм", Мартин Петров не влезе в игра за домакините

Отборът на Манчестър Сити се добра до много важна победа в мача си от последния кръг на Премиършип за сезон 2010/2011, след като се наложи с 2:0 над Болтън в гостуването си на „Рийбок Стейдиъм”. По този начин „гражданите” си гарантираха третата позиция в класирането, която ги изпрати в групите на Шампионската лига за следващия сезон. По време на целия мач на резервната скаймейка бе българинът Мартин Петров.

Първата по-интересна възможност бе пред вратата на домакините и бе пропиляна от Венсан Компани, който стреля с глава след центриране отдясно на вратата, но топката премина високо над напречната греда на Юси Яскелайнен.

Болтън също имаше своите шансове преди да изтече първият четвърт час, но Гари Кейхил и Кевин Дейвис отправиха изстрели извън рамките на вратата на Джо Харт.

В следващите минути имаше нови интересни моменти на „Рийбок Стейдиъм”, а най-чистата възможност за отбелязване на гол от началото на мача дойде в 33-ата минута, когато Гарет Бари засече центриране и от близко разстоние разтресе горната греда на вратата на домакините.

„Гражданите” все пак успяха да достигнат до ценен гол в заключителните минути на първата част, когато след центриране на Адам Джонсън от корнер топката срещна главата на Джолиън Лескът и попадна зад Яскелайнен. Така на почивката на мача тимът на Роберто Манчини имаше преднина от едно попадение.

Домакините започнаха по-активно вторите 45 минути и първата опасност пред Джо Харт не закъсня. Тя обаче бе пропиляна от Даниел Стъридж – ударът на нападателя от 15-ина метра прелетя на по-малко от метър от дясната греда. Давид Силва пък можеше да отбележи втори гол за „гражданите”, но изстрелът му бе отразен от Яскелайнен.

В 62-ата минута преднината на гостите бе удвоена. Голмайстор за тима на Роберто Манчини бе Един Джеко, който стреля с десния крак от близко разстояние и по този начин удвои, правейки аванса на тима си комфортен.

До края на двубоя Болтън така и не успя поне да намали резултата, а Карлос Тевес не достигна до 21-ия си гол и по този начин остана с 20 попадения, колкото има и българинът Димитър Бербатов от Манчестър Юнайтед.

След успеха „гражданите” завършват на 3-ото място с актив от 71 точки, колкото има и втория Челси. По този начин тимът на Роберто Манчини влиза директно в групите на Шампионската лига . Болтън приключва сезона на 14-ото място с 46 точки.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1