3. Груев резерва при загуба на Вердер (ВИДЕО)

Груев резерва при загуба на Вердер (ВИДЕО)

Ето и подробностите

Вердер Бремен на Илия Груев доупусна загуба с 1:2 при домакинството си на Хофенхайм от 26-ия кръг на Бундеслигата. Българският национал остана неизползвана резерва. Вердер е 11-и във временното класиране с 31 точки, а Хофе дръпна с 3 точки над зоната на изпадащите, събирайки 25.

В 13-ата минута Иляс Бебу получи възможност да стреля от добра позиция, но ударът му бе блокиран от защитник. В 32-ата минута Марвин Дукш нанесе добър изстрел под напречната греда, но Оливър Бауман се справи.

Хофенхайм излезе напред в резултата пет минути след началото на втората част. Анхелиньо предостави топката на тепсия за Андрей Крамарич, който с глава не изпита затруднения да я прати в опразнената врата.

Само две минути по-късно Павел Кадержабек центрира за Кристоф Баумгартнер, а той с глава преодоля Иржи Павленка и покачи на 2:0 в полза на гостите.

Четвърт час преди края на редовното време Вердер върна едно от двете попадения. Мичел Вайзер центрира към Амос Пипер, а той със силен удар с глава от пеналтерията заби в мрежата на Хофе.

Вердер се събуди и пробва да изравни в добавеното време, но късметът не бе на негова страна. Първо Максимилиан Филип нацели десния страничен стълб, а след това и дузпа за „бременските музиканти“ бе отменена заради засада.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост