3. Хълк издъни Зенит срещу Порто (ВИДЕО)

Хълк издъни Зенит срещу Порто (ВИДЕО)

Двата тима направиха 1:1 в Русия, бразилецът изпорти дузпа

Отборите на Зенит и Порто не успяха да излъчат победител в днешния мач помежду си от групите на Шампионската лига и завършиха наравно 1:1. Срещата се игра на стадион "Петровский" и бе от програмата на група "G" на турнира.

След сблъсъка, в който "драконите" бяха малко по-активни, положението в групата остана доста завързано, като в момента "небесно-сините" са с по-добри изгледи за продължаване във фазата на директните елиминации.

В началото португалците започнаха с пропуски на Мартинес и Данило, а руснаците отвърнаха с такива на Витсел и Хълк.

В 17-ата минута Мартинес засече с глава центриране на Жосуе от корнер, ала не успя да намери целта, а 4 по-късно Варела стреля опасно извън пределите на наказателното поле, но и неговият удар излезе в аут.

Така дойде 23-ата минута, когато гостите съумяха да излязат напред в резултата, след като Лучо засече с глава центриране на Данило за 1:0.

Радостта на "драконите" от това попадение обаче бе доста кратка, тъй като в 28-ата минута Широков намери Хълк в лявата част на малкия пеналт, а бразилецът не сбърка с левия крак, възстановявайки статуквото.

След изравнителния гол португалците продължиха да доминират, но Дефур, Лучо, Жосуе и Мартинес изтърваха от удобни положения.

До края на полувремето нови голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

След почивката домакините се опитаха да задържат повече топката и в 51-ата минута получиха дузпа, след като Отаменди игра с ръка в наказателното поле на Порто. Голмайсторът Хълк стреля от бялата точка, но ударът му бе спасен от неговия сънародник Елтон. "Драконите" се пробваха да си върната инициативата, но по-чистите положения за гол създаваха футболистите на Зенит. Домакините бяха най-близо до ново попадение в 73-ата минута, когато Аршавин стреля от изгодна позиция, но Елтон отрази удара му.

В края футболистите на Лучано Спалети натиснаха в търсене на победен гол, който обаче така и не успяха да постигнат. Хълк поиска дузпа в 87-ата минута след съприкосновение с бранител на гостите, но не получи такава, а в добавеното време стреля опасно от фаул, но право в ръцете на Елтон.

Със спечелената точка Зенит събра 5 в актива си и остава на второ място във временното класиране на групата. Порто запазва третата си позиция с 4 пункта. И двата тима имат шансове да се класират за осминафиналите на турнира.