3. Хамбургер с единия крак на четвъртфинал след 3:1 над Андерлехт

Хамбургер с единия крак на четвъртфинал след 3:1 над Андерлехт

Матайсен и Нистелрой дадоха комфортна преднина на домакините в 23-ата и 40-ата минути, Легеар намали в 45-ата, а крайното 3:1 оформи Яролим в 76-ата минута

Германският елитен Хамбургер направи изключително важна крачка към четвъртфиналите на Лига Европа, след като победи с 3:1 в първия осминафинал белгийския гранд Андерлехт у дома. Матайсен и Нистелрой дадоха комфортна преднина на домакините, Легеар намали в 45-ата, а крайното 3:1 оформи Яролим в 76-ата минута. Реваншът в Белгия е следващата седмица. Срещата се отличи с изключителен феърплей и в нея реферът Дюамел не показа нито един жълт картон.

Двубоят започна домакински натиск, но пропуски в началото направиха Нистелрой и Марсел Янсен. С несигурно отиграване пред гола за белгийците пък се отчете Лукаку. Така се стигна до 23-ата минута, когато опасен изстрел на Нистелрой бе избит в корнер от играч на Андерлехт. Зе Роберто центрира от ъгловия удар, а Матайсен намери топката с десния крак около точката на дузпата и я прати в мрежата на Прото за 1:0.

След гола белгийците се посъбудиха и в 32-ата минута Легеар стреля опасно, но Рост се намеси страхотно и изби в корнер. Последваха пропуски на Петрич от домакините и на Ван Дам и Кану от Андерлехт преди да дойде 40-ата минута, когато немците удвоиха преднината си. Тогава Петрич намери с глава Елиа близо до аутлинията, холандецът върна за сънародника си Нистелрой, който от малък ъгъл прекара кълбото за втори път зад Прото – 2:0.

До края на полувремето темпото на игра поспадна и зрителите не очакваха да видят нови попадения. В 46-ата минута обаче Андерлехт получи правото да бие фаул на около 30 метра от Рост. Зад топката застана Легеар, който със свиреп шут я прати в горния ляв ъгъл на немската врата – 1:2.

Втората част започна изключително скучно, а чисти голови положения пред двете врати почти липсваха. Първата по-опасна ситуация дойде чак в 66-ата минута, когато Петрич опита изстрел от дистанция, но той бе спасен от Прото. В следващата атака и Биглиа опита късмета си с шут от разстояние, но този път на висота бе Рост.

Така дойде 76-ата минута, когато Хамбургер покачи резултата на 3:1. Тогава Гилет не изчисти добре една топка, а впоследствие Яролим я намери от воле и я заби за трети път в мрежата на белгийците. До края на двубоя Янсен от домакините се отличи с един пропуск, Легеар от Андерлехт също не успя да порази целта на два пъти и така резултатът остана непроменен.

Така Хамбургер спечели с 3:1 над Андерлехт и вече е много близо до четвъртфиналите на Лига Европа, а реваншът в Белгия е следващата седмица.

Хамбургер – Андерлехт 3:1

1:0 Матайсен 23’
2:0 Нистелрой 40’
2:1 Легеар 45 + 1’
3:1 Яролим 76’

Стартови състави:

Хамбургер: Рост, Ринкон, Розенал, Матайсен, Аого, Елиа (Троховски 78’), Яролим, Зе Роберто, Янсен, Нистелрой, Петрич

Андерлехт: Прото, Гилет, Жухаш, Мазух, Дешахт, Легеар, Кайоте, Биглиа, Ван Дам, Кану (Суарес 77’), Лукаку