3. Хърватия с безценен обрат срещу коравата Грузия – 2:1 (видео)

Хърватия с безценен обрат срещу коравата Грузия – 2:1 (видео)

Отборът на Хърватия постигна изключително ценен успех в борбата си за класиране за Евро 2012, след като днес се наложи много трудно с 2:1 над тима на Грузия. Срещата се игра на стадион „Полюд” в Сплит и бе от програмата на квалификационна група „F”.

Двубоят премина изцяло под диктовката на домакините, които бяха леко притеснени в началните минути, което доведе и до изненадващо попадение в тяхната мрежа в 16-ата минута, дело на Канкава.

След гола хърватите се активизираха и започнаха да натискат здраво своя съперник. В 26-ата минута те бяха много близо до възстановяване на статуквото, но ударът на Модрич срещна гредата на Лория.

До края на полувремето Срна, Перишич и Манджукич изтърваха по едно изгодно положение, но гол в мрежата на гостите не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Грузия.

Втората част стартира с много силен натиск на Хърватия и греда в 59-ата минута след удар с глава на Полюд. В 71-ата пък Срна изпълни перфектно пряк-свободен удар, но за негово съжаление кълбото облиза дясната сглобка на Лория.

Така се стигна до 76-ата минута, когато многоходова акция на домакините по земя, завърши с изравнителен гол на Манджукич.

Крайното 2:1 пък бе оформено само 120 секунди по-късно, когато Едуардо проби по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Калинич засече с крак и прониза за втори път стража на грузинците.

След успеха Хърватия се намира еднолично на върха във временното класиране с група „C”, като вече има актив от 13 точки, на 2 пред 2-ия Гърция, но и с мач повече. Гостите от Грузия пък са 4-и с 9 пункта.