3. Хърватска очаквано изхвърли Турция от Евро 2012 (видео)

Хърватска очаквано изхвърли Турция от Евро 2012 (видео)

След 0:0 в Загреб Модрич, Сърна, Олич и компания ликуват

Националният отбор по футбол на Хърватска се класира за Европейското първенство по футбол през 2012 година след равенство 0:0 с гостуващия тим на Турция. Решителният сблъсък бе на стадион "Максимир" в Загреб и още преди да започне бе почти сигурно, че хърватите ще продължат напред, тъй като на 11 ноември турците загубиха от своя съперник с 0:3 у дома. Головете тогава вкараха Олич, Манджукич и Чорлука.

Двубоят започна с осезаемото желание на Турция да отбележи ранен гол. Във 2-та минута на двубоя Топрак стреля с глава към вратата на Хърватска, но неточно. В 5-та минута гостите изглеждаха още по-близо до гола. Тогава Инан нацели гредата и даде ясно да се разбере, че турците са дошли за победа. Секунди по-късно Дарио Сърна пробва да порази турската врата с шут от пряк свободен удар, но без успех

В 12-та минута Ивица Олич отправи нов изстрел към вратата на Болат, но турският страж бе стабилен и спаси. В 19-та минута Алтънтоп също пробва своя мерник, който се оказа неточен. Две минути по-късно Олич получи високо подаване и с глава насочи топката към целта, но Топрак успя да блокира пътя и.

До края на първата част до гол не се стигна, въпреки многото остри атаки от страна на двата тима. Хърватите играха отворено и изчакваха своя шанс да вкарат и да убият окончателно интригата за това, кой ще отиде на първенството на Европа. До почивката Ракитич на няколко пъти, Сърна и Манджукич опитаха неуспешни удари, а за гостите това стори Хамит Алтънтоп.

В 64-та минута Перишич опита да матира Болат, но турски бранител застана на пътя на топката и го блокира. Секунди по-късно Алтънтоп от средна дистанция стреля, но покрай вратата. В последния половин час от баража неточни удари на Модрич, Ракитич, Сърна за домакините и на Балчи, не можаха да поразят противниковите врати. Така след 0:0 в Загреб и 0:3 в Истанбул Хърватска се класира на европейските финали.

Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични