3. Хегемонът ПСЖ унищожи Лион с 5:1 (ВИДЕО)

Хегемонът ПСЖ унищожи Лион с 5:1 (ВИДЕО)

Два гола на Ибра и три асистенции на Ди Мария, 17 точки аванс на върха за хегемона в Лига 1

Пари Сен Жермен попиля Лион с 5:1 на „Парк де Пренс” в голямото дерби, което сложи точка на 18-ия кръг в Лига 1. Два гола вкара Златан Ибрахимович, по един добавиха Серж Орие, Единсон Кавани и Лукас Моура, а Анхел ди Мария направи три асистенции.

Шампионите притиснаха „хлапетата” от самото начало, след като и двата тима играха в Шампионска лига през седмицата.

Тиаго Силва опита прехвърлящ пас, а Янга-Мбива изчисти в краката на Ибрахимович, който разстреля вратаря за 1:0 след 11 минути игра.

В 17-ата Ди Мария достави страхотно центриране за Серж Орие, който с плонж с глава заби в десния ъгъл – 2:0.

Вратарят Кевин Трап буквално подари гол на Лион и позволи на далечен удар на Джордан Фери да мине през ръцете му за 2:1 след 24 минути игра.

ПСЖ не стигна до нови голове до почивката, но в 61-ата Ди Мария центрира точно пред вратата за Кавани, който от воле елегантно прати в далечния десен ъгъл – 3:1.

Ибрахимович бе спънат за дузпа в 77-ата минута и сам вкара от бялата точка под плонжа на Антони Лопес за 4:1.

В добавеното време ПСЖ направи скоростна контра след корнер за Лион, Ди Мария се впусна напред и подаде на Лукас Моура, който се разписа в близкия десен ъгъл за крайното 5:1, а Ди Мария направи хеттрик от асистенции.

ПСЖ вече натрупа 48 точки и има огромен аванс от 17 на върха пред Монако и Анже, а Лион е шести с 26 точки и няма победа вече в 5 поредни кръга.