3. Хелзинки взе чиста победа над Шалке

Хелзинки взе чиста победа над Шалке

Два безответни гола на Тийму Пуки донесе успеха на финландците

Хелзинки взе чиста победа в първия плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа. Финландците се наложиха над отбора на Шалке с 2-0. И двата гола бяха отбелязани от нападателя на северняците Тийму Пуки.

Още в 19-ата минута нападателят на финландците изведе отбора си напред в резултата. Домакинското превъзходство даде криле на Хелзинки и до края на полувремето успяха да запазят добрия резултат.

В 55-ата минута Тийму Пуки отново показа за какво е на терена и успя да отбележи втори гол във вратата на Фарман. Шалке се опита да промени нещо в двубоя, използвайки всичките си смени, но Хелзинки успя да удържи ценната си преднина от два гола преди реванша в Германия.

Добрата новина за Хелзинки идва не само от победата им, но и от това, че успяха да запазят вратата си суха. Това ще им позволи да играят по-освободено в реванша, който е след седмица в Гелзенкирхен. При добра игра на северняците в Германия, шансовете за евентуалното им класиране в групите на Лига Европа изглежда постижимо.

От друга страна, Шалке ще трябва да се потруди много здраво след седмица в Гелзенкерхен, ако иска да докаже, че миналогодишния полуфинал в Шампионската лига, не е било случайност. Треньорът на германците Ралф Рангник ще има над какво да помисли, за да може да предложи по-добра игра в реванша. На германския отбор са му нужни поне два безответни гола във вратата на Фарман, ако иска да доведе мача поне до продължения.

Краен резултат: Хелзинки 2-0 Шалке 04