3. Херта и Домо на път да прескочат трапа след победа над Вентспилс

Херта и Домо на път да прескочат трапа след победа над Вентспилс

Спортинг продължава като победител в група D

Напук на ужасяващата си форма в Бундеслигата, където се намира на самотното последно място, Херта (Берлин) с Валери Домовчийски записа изключително важен успех в групата си от Лига Европа. Момчетата на Фридхелм Функел победиха латвийския Вентспилс с 1:0 в оспорван и привлекателен за зрителите мач.

Единственото попадение в двубоя отбеляза 23-годишният бразилец Рафаел в 12-ата минута. Българският нападател Домовчийски не се появи в игра, след като наставникът предприе една единствена смяна в рамките на целия мач.
Рафаел бе изведен на чиста позиция от Артур Вихнярек. Кариоката проби уверено в наказателното поле и хладнокръвно преодоля стража на Вентспилс. Херта запази териториалното си преимущество до края на първата част, а и в първите минути след това. След като констатира 15-я удар във вратата си тимът на домакините се посъбуди и пусна в действия най-опасния си футболист Жоао Мартинс. Вратарят на Херта Ярослав Дробни обаче бе нащрек през целия мач и не допусна домакините да изравнят резултата. Берлинчани трябваше да треперят в последните минути, след като Рафаел бе изгонен за втори жълт картон в 87-ата минута. В крайна сметка до гол не се достигна и Херта се нареди на втора позиция в групата.

Водачът Спортинг (Лисабон) се спаси от срама срещу холандския Хееренвеен в 91-ата минута. Гостите водеха в резултата в продължение на цялото второ полувреме след гол на Усама Асаиди. Влезлият като резерва Леонардо Грими донесе точката на лисабонския тим в 91-ата минута. С попадението нападателят класира тима си директно за следващата фаза на Лига Европа.
В последния кръг ще бъде разрешена единствената неизвестна. Херта приема Спортинг, нуждаейки се от поне една точка. Хееренвеен е основният конкурент на „старата дама” за заветното второ място. Холандците са домакин на вече отпадналия от борбата Вентспилс.