3. Хетафе и греда "занулиха" Меси и компания (ВИДЕО)

Хетафе и греда "занулиха" Меси и компания (ВИДЕО)

Каталунците забуксуваха за 0:0 в мадридското предградие и вече изостават на 4 точки от намиращия се в страховита форма Реал Мадрид

Барселона не успя да съкрати разликата до лидера Реал Мадрид и зацикли за 0:0 като гост на Хетафе в 15-ия кръг на Примера дивисион. Така тимът от мадридското предградие сложи край на серията на каталунците от 8 поредни победи във всички турнири.

Лионел Меси удари греда от пряк свободен удар, но Хетафе се защитаваше много организирано и заслужи точката на своя „Колизеум Алфонсо Перес”.

Така Реал Мадрид вече има аванс от 4 точки (39) пред Барселона (35), а шампионът Атлетико Мадрид има 32.

Барселона пое контрола над играта от самото начало под дъжда в Мадрид, а Жорди Алба и Дани Алвеш прекарваха повече време в противниковата половина.

Карим Йода се втурна напред при рядка контра на домакините, но „блаугранас” „заградиха” французина и го спряха. Луис Суарес имаше шанс да стреля пред наказателното поле, ала насочи високо.

В 19-ата минута пас на Ракитич рикошира и се озова у Меси в пеналта, ала ударът на аржентинската звезда беше право в тялото на Гуайта. Секунди по-късно и Луис Суарес пропиля отличен шанс и се прокраднаха първите притеснения по лицето на Луис Енрике.

Барса допускаше и важни грешки в защита. Именно след една такава Лафита напред, но си затвори ъгъла и ниското му центриране бе изчистено. Клаудио Браво пък спаси удар на Лафита, който летеше към горния ъгъл.

След почивката Меси беше близо до гола на два пъти от преки свободни удари. Първото му изпълнение разтресе гредата, а във втория случай Гуайта се хвърли и спаси.

Луис Енрике пусна Мунир Ел Хадади и Андрес Иниеста в търсене на победен гол, но този път не се повтори историята от „Местая”, когато Барса вкара в 93-ата минута и Хетафе удържа 0:0.

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.