3. Хетафе се справи с лекота с Валенсия - 3:1

Хетафе се справи с лекота с Валенсия - 3:1

Отборът на Хетафе постигна изключително престижна победа, надигравайки тима на Валенсия с 3:1. Срещата се игра на "Колизеум Алфонсо Перес" и бе от програмата на 4-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Двубоят започна равностойно, а първите по-опасни положения дойдоха пред домакините, но бяха пропиляни от Каскеро и Ману.В 22-ата минута Хоакин намери Вия в наказателното поле на домакините, а испанският национал откри след хубав удар с левия крак в далечния ъгъл.

Това попадение посмълча "Колизеум Алфонсо Перес", но радостта на гостите трая твърде кратко. 60 секунди, след като падна първия гол, домакините от Хетафе изравниха с гол близнак, но от другата страна на наказателното поле. Каскеро изведе на добра позиция Ману и той не сбърка.

След този гол играта се накъса, нарушенията в средата на терена зачестиха, а грешките от страна и на двата тима се увеличиха. Все пак мадридчани успяха да вземат аванс в 38-ата минута, когато Ману засече центриране с глава, отбелязвайки второто си попадение за вечерта. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така Хетафе и Валенсия се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 за домакините.

Втората част започна с пропуск на Мигел от Валенсия.В 64-ата минута "прилепите" организираха бърза контраатака, която завърши с опасен изстрел на Евер Банега, но за жалост на феновете на гостите, кълбото излезе в аут. В 66-ата Мата също можеше да се разпише, но и неговият шут не намери очертанията на вратата на домакините.

Така дойде 69-ата минута, когато Педро Леон бе точен от пряк-свободен удар. Играчът на Хетафе стреля добре с десния крак и топката премина над стената, влизайки в горния ляв ъгъл на Моя - 3:1.

До края на мача с пропуски се отличиха Ману и Вия, но резултатът се запази 3:1 в полза на мадридчани.

След този успех домакините се намират на 8-а позиция във временното подреждане с 6 точки, докато гостите от Валенсия са 6-и със 7 спечелени точки.

Гюндоган за Барса: Изпълних своята детска мечта

"Беше трудно, но в същото време и страхотно преживяване"