3. Хетафе върна 2 гола пасив и взе точка от Сосиедад (ВИДЕО)

Хетафе върна 2 гола пасив и взе точка от Сосиедад (ВИДЕО)

Двата тима завършиха 2:2 край Мадрид

Отборите на Хетафе и Реал Сосиедад не излъчиха победител помежду си и завършиха 2:2 с динамична и интересна среща. Двубоят се игра на стадион "Колизеум Алфонсо Перес" и бе от програмата на 20-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна отлично за гостите, които излязоха напред в резултата още в 4-та минута, когато Агирече засече с глава центриране на Вела за 1:0.

По-добрата игра на Реал продължи, като баските не спираха да атакуват и в 16-ата минута вече водеха  2:0, след като Вела и Агирече сътвориха за втори път подобна комбинация - мексиканецът центрира, а испанецът засече с глава.

Домакините се събудиха след преполовяване на полувремето и в 28-ата минута се върнаха в мача, след като Марика се възползва от недобро изчистване на Ескудеро след корнер.

Второто полувреме започна с прибрана игра от страна на Реал Сосиедад и опити на мадридчани да изравнят. В 53-ата минута
Диего Кастро овладя отбита топка, върна назад и Педро Леон не сбърка с насочването - 2:2.

След попадението "бяло-сините" потърсиха по-продължително владение на топката на Хетафе разчиташе на бърза игра при контраатаки.

В 60-ата Борха Гомес получи втори жълт картон и баските бяха по-активни в търсене на победата до края на срещата, но в крайна сметка не успя да стигнат до нея.

След равенството баските остават на 6-о място във временното класиране с актив от 33 точки, на 3 пред 7-я Севиля. Домакините от Хетафе пък са 11-и с 24.