3. Хеттрик на Бензема понесе Реал Мадрид за разгром над Алмерия (ВИДЕО)

Хеттрик на Бензема понесе Реал Мадрид за разгром над Алмерия (ВИДЕО)

"Белия балет" победи с 4:2 на "Бернабеу"

Реал Мадрид разби с 4:2 Алмерия у дома в мач от 32-рия кръг на Ла Лига. „Лос бланкос“ се върнаха към победите и отново намалиха изоставането си от лидера Барселона на 8 точки.

Каталунците са с актив от 76 пункта на първото място. Реал е втори с 68, докато Алмерия е на 15-ата позиция с 33.

Хеттрик за домакините още преди почивката вкара Карим Бензема. Едно попадение прибави Родриго. За Алмерия точни бяха Лазаро и Лукас Робертоне.

С хеттрика си носителят на „Златната топка“ е на четвърто място във вечната класация на голмайсторите на Ла Лига, изпреварвайки друга легенда на Реал - Уго Санчес, който има 234 попадения. Пред французина, който има 236 гола, са само Телмо Сара (251 гола), Кристиано Роналдо (311) и лидерът Лионел Меси (474).