3. Хеттрик на Ван Перси запази разликата на Арсенал до Юнайтед (видео)

Хеттрик на Ван Перси запази разликата на Арсенал до Юнайтед (видео)

„Топчиите” биха с 3:0 гостуващия Уигън, холандецът пропусна и дузпа

Отборът на Арсенал продължава с пълна сила борбата си за титлата във Висшата лига, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Уигън. Срещата се игра на стадион „Емирейтс” и бе от програмата на 24-ия кръг на Премиършип. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Колдуел получи директен червен картон в 70-ата минута.

Двубоят започна с мигновен натиск на „топчиите” и опасен удар на Насри, който обаче бе спасен от Ал-Хабси. Националът на Оман трябваше да показва невероятен рефлекс няколко минути по-късно, когато Ван Перси шутира отблизо. Последваха нови възможности за домакините и пропуски на Насри, Уолкът и Ван Перси.

Така се стигна до 21-ата минута, когато столичани все пак съумяха да открият резултата. Тогава Сонг изведе Ван Перси в наказателното поле, а холандецът с остър удар с левия крак изведе „артилеристите” напред – 1:0.

Натискът на домакините продължи и след това попадение, но до края на първото полувреме само невероятните намеси на Ал-Хабси предотвратиха това Уигън да губи с повече от един гол.

Втората част отново стартира с мощни атаки на Арсенал и в 58-ата минута Фабрегас прехвърли отбраната на Уигън, намирайки в наказателното поле Ван Перси, който не сбърка, вкарвайки втория си гол в мача.

Това попадение изнерви още повече гостите и в 70-ата минута Колдуел получи директен червен картон, след като спъна Фабрегас в наказателното си поле като последен в отбрана. Арсенал пък получи правото да изпълни дузпа, която бе пропусната от Ван Перси, който прати кълбото високо над вратата на „латикс”.

Холандският национал все пак успя да оформи своя хеттрик в 85-ата минута, когато Фабрегас намери Уолкът на десния фланг, англичанинът изчака включване на Ван Перси, след което го намери спокойно, а стрелецът на „топчиите” не се поколеба за крайното 3:0.

След тази победа Арсенал се намира на 2-о място във временното класиране с актив от 46 точки, на 2 зад лидера Манчестър Юнайтед, но „червените дяволи” са с мач по-малко. Гостите от Уигън пък са точно под чертата на изпадащите отбори, на 18-а позиция, с 22 пункта, колкото има и Астън Вила, но бирмингамци играят по-късно с Манчестър Сити.

Арсенал – Уигън 3:0

1:0 Ван Перси 21’
2:0 Ван Перси 58’
3:0 Ван Перси 85’

Състави:

Арсенал: Шчезни, Саня, Джуру, Косчелни, Клиши, Сонг, Уилшър, Уолкът, Фабрегас (Денилсон 86’), Насри (Аршавин 75’), Ван Перси (Шамак 86’)

Уигън: Ал Хабси, Гухури, Колдуел, Фигероа, Стам (Макартър 46’), Диаме (Ди Санто 46’), Уотсън, Томас, Н’Зогбиа (Бойс 78’), Родалега

Жълти картони: Томас (Уигън)

Червени картони: Колдуел (Уигън)