3. Холанд изравни постижение на Джорд Бест за ФА Къп (ВИДЕО)

Холанд изравни постижение на Джорд Бест за ФА Къп (ВИДЕО)

Сити на четвъртфинал след разгром в Лутън

Манчестър Сити продължава убедително защитата за ФА Къп след зрелищно 6:2 като гост на Лутън в среща от осминафиналите на най-стария футболен турнир.

Над всички в предградието на Лондон бе Ерлинг Холанд, а норвежката голова машина на "гражданите" заби внушителните 5 попадения. По този начин той изравни постижение на покойния вече Джордж Бест от 1970 година.

Таранът оформи своя хеттрик още до 40-ата минута, а всяка една асистенция до този момент бе дело на Кевин де Бройне.

Домакините успяха да отвърнат на удара преди почивката с великолепно изпълнение на Джо Кларк, стрелял неспасяемо от дистанция в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Стефан Ортега. Отново той върна интригата в 52-ата минута.

Но Холанд продължаваше да бъде безпогрешен пред гола, забивайки четвърто и пето попадение преди да е изминал и час игра. Още веднъж головият пас бе дело на Де Бройне, а по-късно това стори и Бернардо Силва.

До края на мача Матео Ковачич вкара още веднъж за "гражданите".