3. Холандия разказа играта на Северна Ирландия - 6:0 (видео)

Холандия разказа играта на Северна Ирландия - 6:0 (видео)

Ван Перси с два гола и две асистенции, Афелай също вкара два пъти

Холандия разпиля Северна Ирландия с 6:0 в контролна среща пред 50 000 души на „Амстердам Арена”, където само преди 7 дни България победи "лалетата" с 2:1. Робин ван Перси и Ибрахим Афелай вкараха по два гола, Рон Влаар и Уесли Снайдер добавиха по още един.

Робин ван Перси първи успя да отбележи. Уесли Снайдер чукна един корнер късо, топката му бе върната, той центрира и Ван Перси с глава прати в мрежата на северноирландците – 1:0 в 11-ата минута.

Вторият гол също не закъсня. Майкъл Дъф влезе грубо в краката на Марк ван Бомел и получи първи жълт картон в мача. От прекия свободен удар Уесли Снайдер опъна мрежата за 2:0 след 15 минути игра.

Афелай не можа да вкара нов гол, после Робен бе спрян със съмнителна засада, а Снайдер се забави и защитник му изби.

Играта се водеше изцяло пред и в наказателното поле на Северна Иралндия. „Лалетата” получиха дузпа, когато Фъргюсън спря един удар с ръка в наказателното поле. Робин ван Перси застана зад топката и в долния десен ъгъл направи 3:0 в 29-ата минута.

8 минути по-късно Ван Перси стана асистент, чукна леко за Афелай в наказателното поле и налитащият халф на Барселона заби в мрежата – 4:0.

Северна Ирландия така и не затрудни Маартен Стекеленбург през първата част.

Второто полувреме започна както завърши първото. Въздесъщият Ван Перси пусна за Афелай, който с мощен удар също вкара втория си гол в мача – 5:0 в 51-ата минута.

Ван дер Ваарт и Хунтелаар смениха Ван Бомел и Ван Перси преди да е изтекъл час игра. Така звездата на Арсенал седна на пейката след два гола и две асистенции. 20 минути преди края и Снайдер излезе, за да даде път на Дирк Кайт.

До края и защитникът на Фейенорд Рон Влаар успя да се разпише. Той се извиси над всички при един корнер за Холандия и с глава отбеляза за крайното 6:0.

Така Холандия загря по перфектен начин за Евро 2012. На 9 юни „оранжевите” започват битката в Група „B” на турнира срещу Дания.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф (ВИДЕО)