3. Холандия срази Норвегия с 2:0, Робен се отчете с гол и асистенция

Холандия срази Норвегия с 2:0, Робен се отчете с гол и асистенция

Националният отбор на Холандия успя да победи Норвегия с 2:0 в световна квалификация от от 9-а група в зона „Европа”, която бе играна на стадион „ПСВ” в Ротердам. „Лалетата” подпечатаха визити си за Световното първенство в ЮАР през 2010 г. още в събота, когато победиха като гост Исландия с 2:1.

Националният отбор на Холандия успя да победи Норвегия с 2:0 в световна квалификация от от 9-а група в зона „Европа”, която бе играна на стадион „ПСВ” в Ротердам. „Лалетата” подпечатаха визити си за Световното първенство в ЮАР през 2010 г. още в събота, когато победиха като гост Исландия с 2:1. Играчите на селекционера Берт Ван Маврийк играха за честта си и за публиката, като дори за момент не допусна скандинавците да сътворят нещо опасно пред вратата на Стекеленбург.

Срещата започна със силен домакински натиск, като играчите на Холандия се опитаха да притиснат своя съперник още от началните минути. В 27-ата минута Ариен Робен получи топката и нахлу в наказателното поле, залъга защитник и стреля с левия крак, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата на Норвегия. Само осем минути по-късно „лалетата” все пак вкараха гол, а в прегръдките на своите съотборници попадна Андре Ойер.

Робен центрира в малкия пеналт, а защитникът се оказа най-съобразителен в малкия пеналт и с глава разстреля стража на гостите. Това бе и трето попадение на 35-годишния играч с националната фланелка. До края на полувремето холандците продължиха да пресират съперника си, но така и не успяха да отбележат втори гол.

Втората част започна със силен изстрел на Робин Ван Перси от далечно разстояние, но Кудсен с една ръка успя да парира удара му. В 54-ата минута нападателят на Арсенал асистира на Робе, който се озова в наказателното поле и с мощен изстрел между ръцете на вратаря направи резултата 2:0.

След тази победа Холадния продължава да заема 1-ото място в класирането с актив от 21 точки, докато Норвегия остава на последното място със скромния актив от 3 т.

Холандия – Норвегия 2:0