3. Хуан Мата и сър Алекс най-добри във Висшата лига през октомври

Хуан Мата и сър Алекс най-добри във Висшата лига през октомври

Плеймейкърът на Челси и мениджърът на Манчестър Юнайтед спечелиха наградите за най-добър играч и треньор на месеца

Хуан Мата и сър Алекс Фъргюсън спечелиха наградата за играч и мениджър на месец октомври в английската Висша лига.

Испанският плеймейкър спечели отличието за най-добър футболист на месеца след страхотни двубои, в които вкара два гола на Тотнъм при победата с 4:2 на Челси на „Уайт Харт Лейн”. След това Мата вкара красив пряк свободен удар при поражението с 2:3 от Манчестър Юнайтед на „Стамфорд Бридж”.

Халфът поздрави своите съотборници за неговата персонална награда. Специални благодарности той изказа към новите попълнения Еден Азар и Оскар, с които той оформи страховито трио.

„Наистина се наслаждавам да играя с тях (Азар и Оскар). Те двамата обичат да играят с топката, да дават завършващия пас и се движат отлично по терена – повече или по-малко приличат на мен”, обяснява Мата.

В същото време, Сър Алекс подчерта значението на стабилната защита на Манчестър Юнайтед наред с атомното нападение. Той похвали стабилната игра на своите футболисти в отбрана при победата с 2:1 над Арсенал.

„Доволен съм от нашата атакуваща игра, но в събота срещу Арсенал ние се върнахме към добрите игри на защитата ни.”
Лудогорец благодари на феновете си

За подкрепата в мача срещу Андерлехт

Кирил Десподов: Влязох в точния момент, за да променя мача

„Още няколко минути и щяхме да победим“, заяви националът ни след мача с Виктория

Халф на Андерлехт: Мислехме, че мачът е свършил, когато Лудогорец изравни

„За щастие имаше засада“, коментира Марио Стрьойкенс

Наказаха треньора на Десподов в ПАОК

Старши треньорът на ПАОК (Солун) Разван Луческу беше наказан от Дисциплинарната комисия на гръцката Суперлига с 23-дневно отстраняване от игралното поле и съблекалнята

Холанд преподписва с Манчестър Сити за дълго

Суперзвездата на Манчестър Сити Ерлинг Холанд има желание да остане в клуба и изглежда готов да подпише нов договор

Моуриньо е доволен от равенството срещу Манчестър Юнайтед

Моуриньо получи червен картон през второто полувреме за бурна реакция към съдийско решение

Треньорът на Андерлехт: Трябваше да проявим търпение