3. Хубавата Барса детронира Юнайтед

Хубавата Барса детронира Юнайтед

Бербатов и останалите „червени дяволи” не успяха да променят историята и да станат първият отбор, защитил титлата си.

Отборът на Барселона е новият носител на трофея от най-комерсиалния футболен турнир – Шампионската лига. Каталунците надиграха категорично на финала с 2:0 шампиона от миналата година Манчестър Юнайтед пред препълнените трибуни на стадио „Олимпико” в Рим, предаде специалният пратеник на Novsport.com Григор Бабачев. Бербатов и останалите „червени дяволи” не успяха да променят историята и да станат първият отбор, защитил титлата си. Барселона прекърши мечтите на Юнайтед за нова титла и записа славен требъл в своята история. Момчетата на Пеп Гуардиола покориха Испания на два фронта и съвсем заслужено се поздравиха с мечтания успех в Шампионската лига.

Манчестър Юнайтед започна по-силно двубоя и още във втората минута „червените дяволи” можеха да открият резултата. Кристиано Роналдо изпълни един от марковите си преки свободни удари, Валдес не се намеси по най-добрия начин, но Пуйол изчисти в ъглов удар пред погледа на Парк.

Малко по-късно Роналдо пробва хубав удар с левия крак от воле по диагонала, но изстрелът на португалеца премина вляво от вратата на Барса. Въпреки преимуществото на Юнайтед в началните минути, каталунците успяха да нанесат своя удар още в първата си по-сериозна атака. В 10-ата минута Ето’о получи топката от Иниеста от дясно, преодоля с лекота Видич и с десния крак чукна топката под плонжа на Ван дер Сар. Холандският страж не успя да се намеси по най-добрия начин и коженото кълбо се озова в неговата мрежа – 1:0.

В 17-ата минута Райън Гигс стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина на около метър над напречната греда. След около 2 минути пък Лео Меси отправи първия си удар в мача, но коженото кълбо отново премина над вратата. Опасностите се редяха една след друга пред двете врати, малко по-късно Роналдо опита удар с левия крак по земя, но и той се оказа неточен. В 27-ата минута пък Шави пробва своя късмет от пряк свободен удар, но топката отново премина над вратата.

След 30-ата минута двата отбора видимо намалиха темпото и играта се водеше предимно в средата на терена, като съвсем леко предимство имаше отборът на Барселона, който в типичен стил задържаше топката с много подавания. В крайна сметка не се стигна до нищо по-опасно пред двете врати и резултатът остана непроменен – 1:0 за Барселона на почивката.

Карлос Тевес се появи в игра за „червените дяволи” на почивката на мястото на Андерсон, но първите минути на втората част бяха за Барселона. Първо в 48-ата минута Тиери Анри развинти Рио Фърдинанд в наказателното поле на Юнайтед, но техничният му удар бе спасен от Ван дер Сар. Само 5 минути по-късно Барса отново имаше шанс да удвои преднината си, но този път хубав изстрел от фаул на Шави срещна левия страничен стълб на вратата, пазена от Ван дер Сар.

В следващите 15-ина минути Юнайтед взе инициативата и владееше по-дълго топката на терена, но така и не успя да създаде чисто положение пред вратата на Валдес. В 66-ата минута в игра се появи и Димитър Бербатов, който замени Парк Джи Сунг. В игра за „червените дяволи” вече бе звездното каре Роналдо-Рууни-Тевес-Бербатов, но вместо Юнайтед да изравни, се стигна до втори гол в тяхната врата. В 70-ата минута Шави центрира отлично в наказателното поле, където непокритият Лео Меси вкара един от редките си голове с глава, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Ван дер Сар – 2:0.

Манчестър Юнайтед реагира моментално и само 2 минути по-късно можеше да върне едно попадение. Бербатов пусна хубав пас по земя в наказателното поле на Барселона, Гигс се размина с топката, а след това удар на Роналдо отблизо бе спасен от Валдес. Малко по-късно пък каталунците можеха да направят преднината си класическа, но удар с глава на Пуйол бе спасен от Ван дер Сар.

Времето минаваше, а Юнайтед така и не намираше път към вратата на Барселона. Звездното каре в атаката на „червените дяволи” се луташе из защитата на каталунците, която преди двубоя се смяташе за слабото място в селекцията на Пеп Гуардиола, заради отсъствието на тримата титуляри Абидал, Дани Алвеш и Рафа Маркес. Нещо повече – Барса дори можеше да стигне до трети гол в 84-ата минута, след като Пуйол излезе сам срещу Ван дер Сар, но не успя да го преодолее и ударът му попадна в тялото на холандския страж.

В последните няколко минути Манчестър Юнайтед се пренесе изцяло в половината на Барселона и стигна до чисто голово положение в 87-ата минута, но удар с глава на Бербатов, негов първи в мача, премина над вратата на Валдес. С това приключиха и всички надежди за Манчестър Юнайтед да вземе нещо повече от този мач. „Червените дяволи” се примириха с поражението и резултатът остана непроменен.

Барселона - Манчестър Юнайтед 2:0
1:0 Ето'о 10'
2:0 Меси 70'

Барселона: Валдес, Пуйол, Туре, Пике, Силвиньо, Бускетс, Шави, Иниеста (Педро 90'), Анри (Кейта 72’), Меси, Ето’о

Старши треньор: Хосеп Гуардиола

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, О’Шей, Фърдинанд, Видич, Евра, Карик, Гигс (Скоулс 75'), Андерсон (Тевес 46’), Парк (Бербатов 66’), Рууни, Роналдо

Старши треньор
: Сър Алекс Фъргюсън

Жълти картони: Пике (Барселона), Кристиано Роналдо, Скоулс, Видич (Манчестър Юнайтед)

Спасявания 2 5

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?