3. И Борусия опука несработения Манчестър Сити (видео)

И Борусия опука несработения Манчестър Сити (видео)

Рангелов не игра, Бариос вкарва и пропуска дузпа

Борусия Дортмунд спечели с лекота контролната си среща с Манчестър Сити. Двубоят се игра в Мюнхен и завърши с резултат 3:1 в полза на вестфалци.

Българският нападател на Борусия Димитър Рангелов не взе участие в срещата, но неговият колега и основен конкурент за позицията на предната линия Лукас Бариос изигра пореден силен мач. Транът се разписа още в деветата минута от дузпа, която новото попълнение Шинджи Кагава изработи, благодарение на закъсняло влизане на Гарет Бари.

Бариос стреля точно в левия ъгъл на Джо Харт, който усети правилната посока, но не успя да улови. Новопривлеченият Яя Туре изпита смесени чувства в рамките на срещата. Той успя да изведе Шон Райт Филипс по дясното крило, който центрира точно за иразвнителния гол на Жо в 11-ата минута, но Туре „изработи” втора дузпа за Дортмунд, след като игра с ръка в наказателното си поле в 44-ата.

Тогава Бариос отново застана зад топката и отново предпочете да стреля в същия ъгъл Джо Харт предусети това и този път изби удара на нападателя. Пропускът от бялата точка не повлия на играчите на немския тим, които цялостно изглеждаха далеч по-организирани в действията си.

Бърза атака на Борусия разсече атаката на Сити и това даде шанса да Кагава да възстанови преднината в 50-ата минута. При подобна акция, но на противополжното крило Левандвоски се пребори за топката в наказателното поле, откъдето вкара и трети гол за символичния домаки в 81-ата минута.
Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)