3. И Сити се издъни в кръга на големите сензации (видео)

И Сити се издъни в кръга на големите сензации (видео)

Съндърланд смълча "шумните съседи" с гол от засада в последната минута за 1:0

Манчестър Сити не се възползва от грешката на Манчестър Юнайтед по примера на своите съграждани също загуби своя мач от 19-ия кръг на Висшата лига. „Гражданите” паднаха с 0:1 от Съндърланд на „Стейдиъм ъф лайт” с гол на корееца Жи Вон Донг секунди преди края на мача и разочароваха Роберто Манчини.

Така се затваря този 19-ти кръг в Англия, който определено ще се запомни – загуби претърпяха Манчестър Юнайтед и Челси у дома, а Сити допусна втора загуба в Премиършип този сезон.

От щаба на „гражданите” пък със сигурност ще бъдат недоволни от съдията Кевин Френд и неговите помощници, защото голът на Съндърланд стана след положения на засада. Сити обаче сами са си виновни за поражението, защото с редица пропуски направиха герой вратарят на „черните котки” Симон Миноле.

Първата част се развиваше на бавни обороти, а Сити търсеше начин с търпеливи комбинации да разбие защитната стена на възпитаниците на Мартин О’Нийл. Роберто Манчини, сякаш по примера на Алекс Фъргюсън, бе решил, че лесно ще вземе победата и с мисъл към следващия мач срещу Ливърпул остави извън титулярите Майка Ричардс, Давид Силва и Серхио Агуеро, а Марио Балотели дори не попадна в групата.

Продължителното владеене на топката не донесе никакви позитиви на „небесносините” и Роберто Манчини направи промяна на почивката. Кун Агуеро се появи вместо Найджъл де Йонг и усили атаката на гостите.

Давид Силва също влезе в игра, а Агуеро пропиля чиста възможност за отбора в 58-ата минута, като Миноле спаси удара му сам срещу него.

Две минути преди края Сити пропусна 100-процентово положение за гол – Давид Силва намери място за изстрел, Миноле изби, Майка Ричардс направи добавка с плонж с глава, но кълбото тупна в земята, срещна напречната греда и излезе в аут.

30-секунди преди да изтече даденото продължение от 3 минути „гражданите” сведоха глави след попадение на корейската резерва Жи Вон Донг. Азиатският играч напредна отляво, пусна към Сесеньон, който между трима бранители изведе корееца сам срещу Джо Харт и Жи Вон технично заобиколи вратаря на Англия за 1:0.

При телевизионните повторения се видя, че голмайсторът бе малко в засада при последния пас, но съдийската бригада не забеляза това и Мартин О’Нийл изкова нова важна победа за Съндърланд.

Загубата остави Манчестър Сити с равни точки с Манчестър Юнайтед на върха в Англия. Двата гранда имат по 45 точки, а след тях е Тотнъм с 39 и мач по-малко.