3. Ибра и Кристиано стреляха с халосни, ПСЖ и Реал приспаха света (ВИДЕО)

Ибра и Кристиано стреляха с халосни, ПСЖ и Реал приспаха света (ВИДЕО)

Невзрачно 0:0 в Париж, Малмьо изненада Шахтьор и спечели с 1:0

Пари Сен Жермен и Реал Мадрид разочароваха и приспаха публиката в Париж и милиони пред телевизионните екрани за 0:0 в очакваното с огромен интерес дерби от Група А на Шампионска лига. ПСЖ и Реал Мадрид останаха единствените два отбора, които не са допускали гол в груповата фаза на турнира, но Лоран Блан и Рафа Бенитес едва ли ще са много доволни след видяното.

Първата част не предложи зрелището, което всички очакваха и на двата тима сякаш им липсваха достатъчно идеи в предни позиции.

Кристиано Роналдо стреля право в стената от пряк свободен удар, а Хесе бе изведен на добра позиция, но Кевин Трап с една ръка добре спаси удара към близкия ъгъл.

Грешните пасове валяха един след друг и от двете страни, а френската публика се опита да надъха Пари Сен Жермен с окуражителни възгласи, но качеството на мача си остана недостатъчно за имената на съперниците.

Кристиано Роналдо се извиси след центриране на Марсело, но Трап успя да избие в корнер удара с глава на носителя на „Златната топка”.

Последните 15 минути на първата част бяха направо трагични за ПСЖ и домакините имаха късмет, че не получиха гол, защото удар на Иско бе отбит встрани, а опасно центриране на Марсело бе изчистено преди да стигне до Роналдо.

Началото на втората част бе по-обещаващо за ПСЖ и Кавани от воле бе близо до гола след центриране на Тиаго Мота.

Роналдо получи нова възможност от пряк свободен удар, който донесе и жълт картон на Верати, но след рикошет в стената топката излезе в корнер.

Бърза контра на ПСЖ завърши с неуспешен опит на Кавани, а Ди Мария стреля слабо в ръцете на Кейлор Навас. Веднага след това Кавани и Ди Мария отстъпиха местата си на Лукас Моура и Хавиер Пасторе.

Лукас Моура оживи действията на парижани в предни позиции, но Реал хвана съперника на контра, Роналдо получи на втора греда и стреля силно от воле, но топката мина по диагонала на сантиметри от далечната греда.

В последните минути Лукас беше единственият светъл лъч в играта на ПСЖ, а резервата на Реал Денис Черишев се запомни само с жълт картон за грубо влизане срещу Пасторе.

Скуката в края бе разчупена от фен, който нахлу на терена явно с намерението да прегърне Кристиано Роналдо, но стюардите на „Парк де Пренс” бързо го изведоха от игрището и гол така и не падна.

В другия мач от групата Малмьо постигна малко очаквана победа с 1:0 у дома над украинския шампион Шахтьор (Донецк).

Бившият нападател на Аякс, Вердер и Уест Бромич Маркус Розенберг вкара победния гол за шведския първенец в 17-ата минута.

Малмьо дори можеше да спечели по-убедително, ако Никола Джурич не бе изпуснал дузпа в 56-ата минута.

Реал Мадрид и ПСЖ водят в групата с по 7 точки, Малмьо вече има 3, а Шахтьор остана забит на последното четвърто място без нито една точка в първите си три срещи.