3. Ибрахимович изведе "червените дяволи" до ценен успех в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ибрахимович изведе "червените дяволи" до ценен успех в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед стигна до късна победа срещу Кристъл Палас

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 2:1 в среща от междинния 16-ти кръг в Премиър лийг.

„Червените дяволи“ откриха резултата на „Селхърст Парк“ чрез Пол Погба в добавеното време на първата част, а Джеймс МакАртър изравни в 66-ата. Две минути преди края на редовното време обаче Златан Ибрахимович донесе успеха на гостите.

Двубоят бе белязан от слабото съдийство на рефера Крейг Полсън и неговите колеги, тъй като при попадението на Погба имаше засада, игра с ръка на Джо Ледли в наказателното поле на Палас бе подмината, а гол на Хуан Мата бе отменен поради несъществуваща засада.

Юнайтед превъзхождаше съперника си през първата част, но повечето опасности бяха след удари отдалеч.

Уейн Рууни имаше отлична възможност да открие резултата в 37-ата минута, но ударът му от непосрествена близост бе отразен по блестящ начин от вратаря на домакините.

Малко по-късно и Погба имаше шанс да отбележи, но ударът му от воле от малък ъгъл също бе спасен от Хенеси.

Така се стигна до продължението на първото полувреме, когато след центриране на Мата от статично положение, Ибрахимович свали топката за Погба, който се разписа от близко разстояние. При комбинацията между последните двама обаче шведът игра с ръка, а авторът на попадението бе в положение на засада.

„Орлите“ започнаха втората част пределно мобилизирани и това даде резултат. След две по-сериозни опасности пред вратата, пазена от Де Хеа, се стигна до 66-ата минута, когато Джеймс МакАртър бе изведен от Деймиън Дилейни с пета и от десетина метра не сбърка за 1:1.

В 70-ата минута Хуан Мата вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено поради спорна засада.

Въпреки ентусиазмът на възпитаниците на Алън Пардю обаче, победата отиде на сметката на „Червените дяволи“, които в 88-ата минута ликуваха след като Погба изведе брилятно Златан Ибрахимович, който от малък ъгъл разпечата мрежата зад Хенеси за втори път.

Така Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа във Висшата лига и заема шеста позиция в класирането с 27 точки, докато Кристъл Палас е на 16-то място с 15 пункта.