Икономичен Милан взе трите точки от Емполи (ВИДЕО)

Гол на Кристиан Пулишич реши сблъсъка на "Сан Сиро"

Милан постигна минимален успех срещу Емполи с 1:0 в мач от 28-ия кръг на Серия. Единственият гол бе дело на Кристиан Пулишич в 41-ата минута.

С победата "росонерите" се изкачиха до второто място в таблицата с 59 точки, докато Емполи е 16-ти с 25 пункта.

Още в 5-ата минута Милан застраши вратата на гостите. Кристиан Пулишич пробва късмета си, но Елиа Каприле спаси удара на американеца от воле.

Четири минути преди края на първото полувреме домакините поведоха след прецизно изпълнение на Пулишич в левия ъгъл. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР бе признато.

През второто полувреме отборът на Стефано Пиоли продължи да бъде по-активният на терена.

В 74-ата минута Рубен Лофтъс-Чийк стреля от границата на наказателното поле. Елиа Каприле обаче показа отличен рефлекс и резултатът остана непроменен.

В добавеното време на двубоя Самуел Чуквуезе се справи с двама бранители на гостите и стреля, но ударът му в долния десен ъгъл бе спасен от Каприле.

Официално: Българин преподписа с Байерн