3. ИНТЕР Е ГОСПОДАРЯТ НА МИЛАНО: Разби Милан и дръпна в класирането на Серия "А" (ВИДЕО)

Тандемът Лаутаро - Лукаку направи за смях защитата на "росонерите"

Интер нанесе много тежък удар по Милан! Тимът на Антонио Конте спечели с 3:0 дербито от 23-ия кръг на Серия "А" и дръпна с четири точки пред градския съперник на върха в класирането. Лаутаро Мартинс и Ромелу Лукаку бяха неудържими и направиха за смях защитата на "росонерите". Аржентинецът заби два гола, а белгиецът се отчете с един и добави асистенция на сметката си.

Интер започна мача много силно и поведе още в петата минута. Ромелу Лукаку центрира отлично към Лаутаро Мартинес, който насочи с глава топката във вратата на Донарума - 0:1.

Милан отговори с майсторско изпълнение на Златан Ибрахимович, който отправи удар с пета, но Ханданович улови. В 21-ата минута Лукаку получи топката на границата на наказателното поле и стреля, но покрай дясната греда. Милан можеше да изравни в 33-ата, но  ударът на Тео Ернандес не намери целта.  В следващите няколко минути двата тима си размениха по едно много опасно положение, но с пропуски се отличиха Мартинес и Ибрахимович.

В началото на втората част Милан създаде поредната опасност пред вратата на съперника. Златан Ибрахимович надскочи всички в наказателното поле и стреля с глава след изпълнение на корнер, но Самир Ханданович успя да спаси. Веднага след това стражът на Интер отново се намеси брилянтно след изстрел на Тонали.

Интер отговори по най-добрия начин на натиска на Милан, като стигна до втори гол в 57-ата минута. Иван Перишич изведе Лаутаро Мартинес в наказателното поле и той с удар в долния ляв ъгъл на вратата матира Джанлуиджи Донарума. Попадението като че ли уби ентусиазма на "росонерите", като в средата на втората част Интер стигна до трети гол. Негов автор бе Ромелу Лукаку. Белгиецът отбеляза след чудесна солова акция и точен удар в левия ъгъл на вратата. До края на срещата двата тима намалиха оборотите и рядко създаваха положения.

МИЛАН - ИНТЕР 0:3

0:1 Лаутаро (5)

0:2 Лаутаро (57)

0:3 Лукаку (66)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МИЛАН: Донарума, Калабриа, Кяер, Романьоли, Тео Ернандес, Тонали, Кесие, Салемакерс, Чалханоглу, Ребич, Ибрахимович;

ИНТЕР: Ханданович, Шкринияр, Де Врай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Ериксен, Перишич, Лаутаро, Лукаку;