3. Интер изкара своите фенове извън нерви с нов хикс у дома

Интер изкара своите фенове извън нерви с нов хикс у дома

"Джузепе Меаца" изригна в недоволство след 2:2 с Болоня пред погледа на Ерик Тохир, Икарди вкара два гола

Интер направи поредна издънка този сезон и завърши 2:2 с Болоня у дома в 32-ия кръг на Серия А. Икарди на два пъти даваше аванс на „нерадзурите”, но гостите, които се борят за оцеляването си, два пъти изравняваха, а феновете на Интер изпртатиха своите играчи с мощни освирквания пред погледа на собственика Ерик Тохир.

Интер спечели само две точки в последните три кръга преди срещата, а Болоня победи Интер с 1:0 у дома по-рано през сезона.

Само 6 минути обаче бяха нужни на „нерадзурите” да поведат. Юто Нагатомо центрира отляво и Мауро Икарди засече отлично от воле за 1:0.

Камбиасо атрактивно стреля с ножичен удар, но Икарди застана на пътя на топката и предотврати без да иска опасността. Ханданович пък се намеси добре след силен шут на Христодулопулос, който тупна точно преди него. Удар с глава на Мантовани след статично положение профуча покрай гредата на домакините.

Алварес тества Курчи от дистанция, а Ханданович извади под гредата удар с глава на Натали. Паласио не успя със свиреп изстрел, а Жуан Жезуш беше заменен заради травма в коляното.

Болоня знаеше, че играе за своето оставане в Серия А и намери как да изравни. Гарикс надигра Нагатомо, Ханданович спаси удара отблизо на Христодулопулос, но топката се върна към границата на наказателното поле и Пациенца със силно воле изравни след лек рикошет в Кристалдо – 1:1.

Това беше първи гол на Болоня от игрова ситуация, а не статично положение от 9 февруари насам. Почивката дойде с освирквания от публиката към играчите на Интер.

Кархин стреля от отлична позиция в ръцете на Ханданович в началото на втората част, а Д’Амброзио центрира отлично, но Паласио и Икарди се разминаха пред вратата.

Ернанес намери Икарди в 63-ата минута и младият нападател вкара много красив гол с удар, който матира Курчи и влетя в мрежата с помощта на гредата – 2:1.

Но преднината отново не се задържа дълго и Болоня изравни 10 минути по-късно. Роландо се провали при опит да изчисти центриране на Мантовани и подари топката на Коне, а гръцкият нападател отблизо с нисък удар направи 2:2.

Драмата обаче не беше свършила. Паласио беше повален от Мантовани в наказателното поле и Интер получи първа дузпа от близо година насам. Но появилият се малко преди това на терена Диего Милито изпълни много лошо от бялата точка и Курчи спаси.

В добавеното време гостите дори изпуснаха да победят, защото Коне изигра страхотно една ситуация и се измъкна преди да поднесе топката за Акуафреска, но Ханданович спаси и двата удара на стрелеца.

Интер има вече 50 точки на пето място, а Болоня събра 27 и е с две точки пред опасната зона.
Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи