3. Интер излъга Дженоа на „Луиджи Ферарис” – 1:0 (видео)

Интер излъга Дженоа на „Луиджи Ферарис” – 1:0 (видео)

Мунтари вкара единствения гол и показа, че има място в тима на Бенитес

Шампионът Интер направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като се наложи трудно с 1:0 над тима на Дженоа. Срещата се игра на стадион „Луиджи Ферарис” в Генуа и бе първа от програмата на 9-ия кръг на италианската Серия „А”. Единственото попадение в мача пък бе дело на напускащия през зимата Съли Мунтари в 45-ата минута. Африканецът пък се появи на терена като резерва в 19-ата минута на получилия травма Камбиасо.

Иначе двубоят започна със силен натиск на домакините и още в 7-ата минута Жулио Сезар трябваше да показва класа, спасявайки изстрел на Тони с левия крак. 120 секунди по-късно Тони отново излезе на добра позиция, ала шутира неточно, а минута след това и Место не намери очертанията на вратата на „нерадзурите”.

Първият точен удар в домакинската врата дойде в 13-ата минута, когато Снайдер получи на границата на наказателното поле от Биабиани и стреля с десния крак, но стражът на Дженоа се намеси и спаси. В 19-атам минута пък Камбиасо получи травма и трябваше да бъде заменен от смятания за сигурен напускащ през зимния трансферен прозорец Съли Мунтари.

Последваха нови много силни минути на „грифоните”, а Сезар трябваше да спасява удари на Тони и Место. С пропуски за шампионите пък се отличиха Коутиньо и Ето’о. В самия край на полувремето камерунецът отново шутира неточно, а в 45-ата минута стражът на гостите отново показа класа, този път след шут на Рафиня.

Така се стигна до 48-ата минута, когато Снайдер намери резервата Мунтари на около 25 метра от голлинията на Дженоа, африканецът шутира силно с десния крак, кълбото тупна пред Едуардо, който се намеси нескопосано и допусна топката да влезе в мрежата му.

Втората част започна добре за „нерадзурите” и в 52-ата минута Снайдер изведе Биабиани в наказателното поле, но ударът на втория бе спасен от Едуардо. Последваха няколко спокойни минути, а в 65-ата Жулио Сезар също се контузи и бе заменен от Лука Кастелаци.

В 69-ата минута Ето’о потърси горния ляв ъгъл, но топката излезе в аут, а в 71-ата Тони направи непростим пропуск от няколко метра, след като стреля с глава, ала не можа да преодолее Кастелаци.

В края на двубоя натискът на Дженоа стана изключително силен, но пропуски за „грифоните” направиха Дестро, Кришито, Тони и Боакие на два пъти. Нов гол до края обаче не падна и така Интер победи Дженоа с минималното 1:0 като гост.

След победата шампионите се изкачиха на 2-о място във временното класиране с актив от 18 точки, на 1 зад лидера Лацио. Домакините от Дженоа пък са 9-и с 11 пункта.

Дженоа – Интер 0:1

0:1 Мунтари 45+3’

Състави:

Дженоа: Едуардо, Рафиня, Кришито, Дайнели, Ранокиа, Каладзе, Чико (Дестро 59’), Милането, Роси (Боакие 80’), Место (Дзукулини 59’), Тони

Интер: Сезар (Кастелаци 65’), Майкон, Лусио, Самуел, Сантон, Санети, Камбиасо (Мунтари 19’), Снайдер, Коутиньо, Ето’о, Биабиани (Кордоба 85’)

Жълти картони: Милането (Дженоа); Сантон, Мунтари (Интер)

Стадион: „Луиджи Ферарис”, Генуа