Интер изстудява шампанското след гол на резерва в 95-ата минута (ВИДЕО)

Удинезе поведе вкъщи, но загуби драматично от „нерадзурите“

Серията на Интер без загуба в редовното време вече включва 35 мача.

Това стана факт, след като „нерадзурите“ спечелиха драматично с 2:1 гостуването си на Удинезе.

Възпитаниците на Симоне Индзаги ликуваха след обрат и гол на резервата Давиде Фратези в 95-ата минута на последния мач от XXXI кръг на италианската Серия А.

Така те записаха 6-а поредна победа далеч от дома в Калчото и вече имат 82 точки, с 14 повече от втория Милан при оставащи 21 до края на сезона.

Удинезе пък остана с 28 в своя актив, като има с 2 повече от първия изпадащ Фрозиноне.

Сърбинът Лазар Самарджич, чийто трансфер в Интер през лятото пропадна, откри резултата в Удине в 40-ата минута, но гостите започнаха много силно второто полувреме и изравниха в 55-ата с гол на Хакан Чалханоглу от дузпа.

Малко преди това пък попадение на Карлос Аугусто бе отменено след намеса на VAR заради засада, а в самия край се стигна до нерви и 2 жълти картона, заради които Лаутаро Мартинес и Бенжамен Павар ще пропуснат следващия мач.

До края Интер доминираше изцяло, като нанесе над 23 удара към вратата, от които 6 точни, докато Удине остана само с 1 в очертанията на вратата, а в последните секунди логичното се случи и Фратези се разписа, за да донесе успеха на „нерадзурите“.