3. Интер мина лесно през Нефтчи (Баку) за 3:1 (+ВИДЕО)

Интер мина лесно през Нефтчи (Баку) за 3:1 (+ВИДЕО)

Фреди Гуарин бе архитект и на трите гол за "нерадзурите", които взеха първа победа в Група "H" на Лига Европа

Интер взе комфортна победа в Азербайджан с 3:1 над Нефтчи (Баку) във втория кръг на срещите от груповата фаза на Лига Европа. Победата бе първа за Интер в Група “H”.

Коутиньо, Оби и Ливая се разписаха за „нерадзурите”, а Каналес вкара почетно попадение за домакините.

Естебан Камбиасо бе преквалифициран в централен защитник, а Андреа Страмачони заложи на защита с трима играчи. Милито, Касано и Санети получиха почивка.

Интер излезе в изцяло червен екип срещу Нефтчи, който е първият представител на Азербайджан, достигнал групите на Лига Европа.

С първата си голова възможност в 10-ата минута италианският гранд поведе. Гуарин се измъкна от засадата отдясно, и пусна успоредно на голлинията за Фелипе Коутиньо, който умно с пета засече пред смаяните защитници с 0:1.

След половин час Интер удвои при нова подобна атака. Гуарин пак се впусна отдясно, центрира и Джоел Оби от точката на дузпата направи 0:2.

Колумбиецът Фреди Гуарин бе в основата и на третия гол. Гуарин опита извеждащ пас, топката се отклони в Бертучи и Марко Ливая с глава направи на празна врата 0:3.

Николас Каналес от Нефтчи върна един гол в 53-ата минута за радост на феновете на стадион „Тофик Бехрамов”, но за повече домакините нямаха сили и Интер спечели с 3:1.

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи